800 Ve 900 Kalorilik Diyet

Ana Sayfa » Sağlık » 800 Ve 900 Kalorilik Diyet

Günümüzde zayıf olmak, kilo vermek hem sağlıklı görünmenin hem de bakımlı olmanın bir göstergesi haline gelmiştir. Modern dünya da insanları etkileyen en önemli toplumsal olgu olan moda, özellikle de kadın bedenine hitap ederek zayıf olmanın güzellikle ilişkili olduğunu empoze eder. Bu yüzden çağımızda kişisel bakım, sağlıklı beslenmek, önemli hale gelmiş ve yeni bir sektör alanı yaratmıştır.

Hem sağlık açısından hem de dış görünüş nedeniyle artık insanlar kısa sürede hızlı kilo vermenin yollarını aramaktadırlar. Kilo vermek vücudumuzda ki fazla yağların atılmasıyla gerçekleşir. Sağlıklı bir insanın günde ortalama 1800-2000 kalori alması gerekir. Ancak kilo vermek istendiğinde bu günlük kalorinin altında kalori alımı gerçekleştiğin de yağ yakımı gerçekleşir ve kilo verilir. Bunun için de haftalık800 ve 900 Kalorilik Diyet listeleriyle hafta da 2-3 kilo verilebilir. Bu diyetler hem vücudumuz için gerekli olan protein ve karbonhidratları barındırdığı gibi sağlıklı kilo vermenizi sağlar. Bunun yanında egzersiz ve bol su içimi de gereklidir.

Diyet Listesi:

  • (7-9) Kahvaltı; Açık çay, 1 adet haşlanmış yumurta veya 1 ince dilim beyaz peynir, salatalık, domates, yeşillik, 3 ince dilim ekmek.
  • (10.30) Ara Öğün; ​​1 elma ve ya 5-6 adet fındık -ceviz.
  • (12-14) Öğlen; 8 yemek kaşığı sebze yemeği(susuz) yoğurt salata 1 dilim ince ekmek
  • (15)Ara Öğün; 1 adet salatalık veya 1 elma
  • (18-19.30) Akşam: 3 köfte büyüklüğünde et veya tavuk veya balık(ızgara, fırın, haşlama) salata
  • (21.00) Ara Öğün: 1 kâse yoğurt (pul biber);Son öğünden sonra su dışında bir şeyler yiyip içilmesi önerilmez. Bu listenin dışında her gün düzenli 30 dakika yürüyüş yaparak ve yaklaşık 2,5-3 litre bol su içerek kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

800 Ve 900 Kalorilik Diyet - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fox Tv No: 309 Dizisi Şarkısı Dinle İnternetten Kredi Kartı İle Alışveriş Yapmak Güvenli Mi? Kışın Hastalanmamak İçin Beslenme Önerileri 13 Yaşındaki Gençler İçin Çocuk Zayıflama Programı Listesi Senetle Araba Alma Yolları Snapchat Oturum Açma Sorunu Nasıl Çözülür?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil