A Sınıfı İnverter Klima Nedir? Nasıl Çalışır?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » A Sınıfı İnverter Klima Nedir? Nasıl Çalışır?

Sıcak havalar da maalesef ofis ve iş yerlerinin ne kadar sıcak ve bunaltıcı olduğunu biliyoruz. Tabi ki hal böyle olunca da insan çalışmakta zevkte alamıyorum ne yazık ki.

Ya vantilatör ya da Klima yardımı ile serinlemeye çalışıyoruz. Bugün ki yazımız da sizlere İnverter klima nedir hemen bundan bahsetmek istiyorum

İnverter Klima Nedir?

Odanızı soğuturken bu sırada plazma hava temizleme sistemi özelliği sayesinde kötü kokuları içine çekip dış ortama bırakmaktadır. Bu saye de eviniz de ya da iş yerleriniz de bulunduğunuz ortamın havasıda değişecektir.

Peki Plazma Sistemi Nasıl Çalışır?

Plazma sistemi hava temizleme kiti üzerinde bulunan manyetik bir alan oluşturmakta ve burada gözle görülemeyecek kadar mikron boyutundaki zerreciklere karşı bile oldukça etkilidir. Böylelikle ortamda bulunan toz, kötü koku, duman ve daha fazlasını kolaylıkla temizler. Üstelik bakım dahi gerektirmeden bir ömür boyu aynı performansta çalıştırabilirsiniz. Klimanız sağlığınızı en üst seviye de düşünen dost canlısıdır.

Nasıl Klima Seçimi Yapmalıyım?

İnverter klimanın bir çok farklı çeşidi ve sınıfları bulunmaktadır. Tabi bunun yanı sıra doğru tespit yapmakta çok önemlidir. Öncelikle bir klima almadan iyice araştırmanız da fayda var. Her önüne gelen klimayı alıp geçmeyin. Öncelikle ihtiyaç analizini bir yapın. Bu klima gerçekten sizin işinizi görecek mi?

Şimdi diyelim ki evde kullanacağınız klima ile ofiste kullandığınız klima bir olmaz öncelikle bunu bilmeniz de fayda var. Evde farklı tip klima modelleri tercih edilmekte ofis ortamları için ise daha farklı klima modellerine yönelmelisiniz.

Cihazı sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamalısınız. Özellikle ofis ortamların da kullanılan duvar tipi klimalar şu sıralar oldukça revaçta ve kullananlar son derece memnunlar. Bunun yanı sıra ev tipi yani salon klimaları diye adlandırılan klima türleri tavan tipi tek yönlü üflemeli klima türleri, kaset tipi 4 yönlü üflemeli tipler olmak üzere bir kaç sınıfa ayrılmaktadır.

Bunun yanı sıra yine küçük işletmelerin dışında daha çok holding ve büyük şirketlerin tercih etmiş olduğu model tipi ise büyük alışveriş merkezleri, devlet kurumları, belediye binaları da dahil olmak üzere VRF sistem klima diye adlandırılan klima tiplerini tercih etmektedirler. Daha yaygın olarak kullanılabiliyor.

Doğru cihazı doğru nokta da kullanmakta çok önemlidir. Bu nokta da işini iyi yapan bir çok firma ve kuruluş mevcuttur. Onlardan birisi ile iletişime geçip hem ön bilgi alıp hemde kurulum hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz.


A Sınıfı İnverter Klima Nedir? Nasıl Çalışır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır? Tehlikesi Var Mı? Ev Yapımı Sivilce Maskeleri Her Yaşa Uygun Göz Kremi Ürünleri Mantar Zehirlenmesinde Ne Yapmalı? Instagram’ın Moda İkonları Bir Paylaşımla Ne Kadar Kazanıyor? Star Tv Zuhal Topal’la İzdivaç Başvuru Formu

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil