Akıllı Telefona Bağımlı Olmamak İçin İzlenecek Yollar Nelerdir?

Ana Sayfa » Mobil » Akıllı Telefona Bağımlı Olmamak İçin İzlenecek Yollar Nelerdir?

Evet arkadaşlar maalesef artık günümüz de olmazsa olmazlar dan birisi de ne yazık ki bu akıllı telefonlardır. Bu illetten ne yaptıysak kurtulamıyoruz. Ama sizlere aşağıda anlatacak olduğumuz bir kaç yöntem ile bu telefon illetin den tam olarak kurtulamassanız da belli bir süre ara vermek durumun da kalabilirsiniz.

Öncelikle yapmanız telefonu bir köşeye koyup unutun. Tabi koymadan önce sosyal medya hesaplarınızın hepsini dondurmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü aklını hep sosyal medya da kalabilir.

Telefon haricinde sürekli farklı şeyler düşünün.

Akıllı Telefona Bağımlı Olmamak İçin İzlenecek Yollar Nelerdir?

1.si Teknolojik cihazlara pek fazla odaklanmama ya çalışın.

2.si Kendiniz için bir hobi bulun ve gün içerisinde onunla oyalanın.

3.sü ise Arkadaşlarınız ile dışarıda buluşup herhangi bir kafeye giderek sohbet muhabbet etmeyi deneyin.

Bakın görüyorsunuz değil mi ne kadar da kolay bunları yapmak ve yerine getirmek. Ama öncelikle şunu söyleyebilirim ki bunları yapmak ilk etap da sizlere zor gelebilir.

Sanki sigara bağımlısı gibi bir den bırakılmayabilir ancak bu bırakma durumunu birazcık hızlandırmanız sizin de yararınıza olur. Hem sağlığınız açısından hemde sosyalleşme açısından oldukça önemli bir durum bana göre.

Özellikle bu akıllı telefonlar da bir çok kişi sadece kişisel görüşme yapmak ve mesajlaşmak amacı dışında bin bir çeşit oyun ve uygulamalar da yüklemektedirler cihazlarına işte bu da bağımlılığın tam da başladığı nokta diyebiliriz. Bu oyun hastalığından bir an önce kurtulmanız dileği ile..

Her şey bizlerin elinde arkadaşlar. Allah insanlara akıl vermiş, fikir vermiş bunları kullanın diye. Kesinlikle bunların kölesi ve bağımlısı olmayın. Kendinizi atın dışarılara gezip tozun eğlenin. Bundan 50-60 sene öncesine kadar telefon mu vardı? Tabi ki HAYIR..

Teknoloji hayatımıza daha yeni yeni girmeye başladı ve girdikten kısa bir süre sonra da bir çok hastalığı da bununla beraber getirdi.


Akıllı Telefona Bağımlı Olmamak İçin İzlenecek Yollar Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Chrome’da YouTube’un Gizli Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir? Euro Truck Simulator 2 Oyunu Sistem Gereksinimleri İrem Derici Öldü Mü? Son Durumu Hakkında Bilgiler Amerikan Mutfak Dekorasyon Fikirleri Flash Tv Ne Çıkarsa Bahtına Başvuru Yap Senetle Araba Alma Yolları

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil