Ancak Zengin Olduğunuz da Sahip Olabileceğiniz 5 Lüks Yat Modeli

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Ancak Zengin Olduğunuz da Sahip Olabileceğiniz 5 Lüks Yat Modeli

Kim böyle bir yata sahip olmak istemez ki değil mi? Ancak şu anda günümüz de özel sektör de çalışan ya da devlet memuru olanlar için böyle bir şey imkansız gibi görünse de belli mi olur hayat bu belki bir gün bir yerden parayı vurup köşeyi dönebilirsiniz.

Deniz yolculuğu bir çok insan için oldukça keyifli bir hal almıştır. Üstüne bir de kendi taşıtınız ile yolculuk yaparsanız o zaman keyfinize diyecek yoktur. Belki de zengin olmak yetmeyeceği ultra zengin olmanız durum da alabileceğiniz yatlar sıralanmıştır.

Evet arkadaşlar sizler için hazırlamış olduğumuz şimdiye kadar en pahalı 5 lüks yatı paylaşmak istiyorum. Konforuna ve rahatına düşkün zenginler için işte o 5 lüks yat modeli:

5 Ultra Süper Yat Modelleri

5- Yat “A” , Dünyanın en büyük yelkenli gemisi olarak bilinmektedir. Bu ultra süper yat bir çok insanın hayallarini süslemektedir. Ayrıca bunun yanında bir çok harika özelliği de içinde barındıran deniz taşıtıdır.

4- Malta Şahini, Maltanı falcon yüksek hızlı bir yat. Yatın tasarımı 18. bir yüzyıldaki korsan gemilerini andırılmış. Bu yat ultra akıllı olarak tasarlanmıştır. Tek bir kişi tarafından bile yönetimi kolayca yapılabilmektedir. Yatın hem içi hemde dışı oldukça etkileyici. Amozon ve HP gibi büyük çaplı firmaların yaptırmış olduğu bu yat İstanbul, tuzla da inşa edildi. Yapımı yaklaşık olarak 3 yıl içinde tamamlandı.

3- Monako Sokakları, İngiltereli bir şirket tarafından tasarlanmış olan ve alıcısını bekleyen bu lüks yat inanılmaz bir konsepte sahip. Adının da “Monako” Sahilleri olmasının nedeni ise Monako da hemen hemen bulabileceğiniz herşeyin bu yatta da mevcut olmasıdır. Ünlü kumarhale den Formula 1 yarış pistine kadar aklınıza gelebilecek daha bir çok şeyi içinde barındırmaktadır. Firmanın yatı yapmak için istemiş olduğu para ise, 1 Milyar 100 Milyon Amerikan Doları’dır. Evet maalesef yanlış duymadınız böyle harika bir yata sahip olmak istiyorsanız bu meblağları da gözden çıkarmanız gerekmektedir.

2- Azzam, 2013 yılına kadar 180 metre uzunluğu ile dünya’nın en uzun yatı olarak tarihe geçmiştir. Ancak kesin olmamakla birlikte yatın sahibi Birleşik Arap Emirlikleri başkanı Halife bin Zayid el-Nehyan dır. Gemide bulunan 1 adet helikopter 1 adette deniz altı bulunmakta. Hizmetin üst plan da tutulduğu bu yatta 500 kişiye kadar personel çalışabilmektedir. Yat herhangi bir limana girmeden tüm dünya yı dolaşabilecek yakıt kapasitesine sahiptir.

1- Jazz, isimli bu yat oldukça ince ve zarif durmaktadır. Ancak bu yat biraz alışılmışın dışında yer alıyor. Dışarıdan bakıldığın da gören pek çok insanın ağzının suyunu akıtabiliyor. Tasarımın da deniz canlılarından ilham alınarak yapılmıştır.


Ancak Zengin Olduğunuz da Sahip Olabileceğiniz 5 Lüks Yat Modeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Yürümeli? Kanal D Hayatın Penceresinden İletişim ve Başvuru Formu 2017 Yeni Seat Ibiza 1.0 TSI İnceleme Videosu Bıçak Yaralanmalarında İlk Yardım Nasıl Yapılır? Akıllı Telefona Bağımlı Olmamak İçin İzlenecek Yollar Nelerdir? Dünyadaki En İğrenç 10 Yiyecek

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil