Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Ana Sayfa » Mobil » Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Bazı durumlarda hiç mesaj almadan saatlerce duran telefon birden 20 mesajı 20 defa bildirim sesi çalarak alabiliyor. Bazı durumlarda da saatlerce mesaj gelmemiş gibi sessiz duran telefonunuz bildirimleri geç dahi olsa ulaştırmıyor. Ancak kendiniz uygulamaya girdiğiniz bildirimleri görüntüleyebiliyorsunuz. Genelde bu sorunla telefonunuzu kablosuz bağlantı(Wİ-Fİ) ağıyla kullandığınızda karşılaşırsınız.

Telefonunuzu devamlı Güç Tasarrufu Modunda Kullanmayın

Çoğu akıllı telefonda güç tasarrufu modu bulunur. Güç tasarrufu modunu etkinleştirdiğinizde telefonunuz arama yapma, çağrıya cevap verme ve sms gönderme/almak dışında diğer işlemlere kendini kapatıyor. Tüm bu işleri arka plana sürüyor. Böylelikle şarjın daha uzun süre dayanabilmesini sağlıyor. Fakat arka plana itilen uygulamalar e-posta ve mesajlaşma da olabiliyor. Telefon açısından kritik öneme sahip olmayan bu yüzden arka plana itilebilir uygulamalar listesine giriyor. Güç tasarruf modu telefonun şarjının daha uzun süre gitmesini sağlamak için yapılmıştır. Bu yüzden telefonunuzun şartı %20’nin altındayken yani kritik şarj seviyesinde iken güç tasarruf modunu etkinleştirmenizi öneririz.

Arka Plandaki İlgili Programları Kapatmayın

Arka plandaki ilgili programları kapatmak size bildirim gelmemesine neden olabilir. Arka planda çalıştığı görülen uygulamaları, telefonu hızlandıracağını düşünerek kapatırsınız lakin mesaj bekliyorsanız ilgili programın arka planda çalışmasına izin vermelisiniz aksi taktirde bu sizin bildirim almamanıza neden olabilir.

Google Cloud Messaging Özelliğinin Aktifleştirin(ROOT)

Whatsapp, Twitter, Skype, Facebook gibi birçok uygulama size bildirim ulaştırabilmek için Google Cloud Messaging servisini kullanmaktadır. Android telefonunuz ile tam uyumlu çalışan Google Cloud Messaging servisi, telefonunuzla devamlı bağlantı kurar ve kendisine iletilen bildirimleri anında size ulaştırır. Genelde hücresel veri sağlayan telekominikasyon şirketleri telefonunuza iletilen verileri her 28 dakikada sorgulamaktadır. Wi-Fİ bağlantısında bu süre değişiklik gösterir ve 15 dakikadır. Bu sorgulamalarda bir takım sorunlar yaşanabiliyor. Bunun neticesinde Google Cloud Messaging ile telefonunuz arasındaki bağlantınızda aksaklıklar yaşanmış olabilir. Çözüm için, telefonunuzda hücresel veri ve Wİ-Fİ sorgulama sıklığını değiştirmeye yarayacak olan PushNotifactionsFixerprogramını indirin. Bu program sayesinde sorgu sıklığını 5 dakika olarak ayarlayın. Telefonunuzda bunları yaptıktan sonra hala problem devam ediyorsa telefonunuzun yazılımsal bir sorunu da olabilir.


Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı? Euro Truck Simulator 2 Oyunu Sistem Gereksinimleri Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Google Chrome Uygulaması İndir Sosyal Medya Profili İçin Doğru Fotoğraf Nasıl Olmalıdır? Euro Truck Simulator 2 Oyunu İndir

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil