Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız?

Ana Sayfa » Mobil » Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız?

Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız?

Android cihazlar da iPhone’lara geçiş esnasın da kullanıcıların yapmak istediği ilk şey rehberi aktarmak olacak. Lakin bu işlemin sağlıklı şekilde nasıl yapılacağını bilmiyorsak endişelenmeyin, bunun çözümü var. Android cihazlar dan iPhone’lara geçiş çoğu zaman sorun olmuştur. Geçiş esnasın da mutlaka ufak tefek veri kayıpları yaşanmak da. Hatta bu kayıpların yaşanmaması için Apple bir geçiş rehberi hazırlamıştır.

Android’deniPhone’a Hızlı Rehber Aktarma Yöntemi:

Eğer bir Android cihaza sahipseniz uygulama indirmek için zaten bir Google hesabı da kullanıyorsunuzdur. Şimdi bu hesabın becerilerini kullanarak hızlıca rehber aktarma yöntemine bakalım. Android telefonunuz da ayarlardan “Hesaplar” kısmın a giriş yaparak ve Google hesabınızın detaylarına ulaşın. Burada bir ihtimal etkin değilse bireyler senkronizasyonunu aktif hale getirin ve 1-2 dk. kadar kişilerin senkronize olma işlemini bekleyin. Buradaki işlem sona erdik den sonra iPhone’a geçerek Ayarlar > Posta, Rehber, Takvim yolunu izleyin. Bur da “Hesap Ekle” seçeneğini kullanarak Google hesabınıza giriş yapın. Oturum açarken rehber seçeneğini etkinleştirdiğinizden şüpheniz olmasın. Oturum açtıktan zaman rehberiniz manuel olmayarak indirilecek.Yukarıdaki yol ile bazen kayıplar yaşanabiliyor. Lakin kayıp yaşarsanız aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

“Hesap Ekle” şıkkına girdiğiniz zaman karşınıza gelen ekranda “Diğer(Other)” ile devam ediniz. Daha sonra “CardDAV Hesabı Ekle” seçeneğine basınız ve karşınıza gelen belgeyi aşağıdaki gibi doldurunuz;

  • Sunucu olarak: google.com
  • Kullanıcı adı(ID): Google E-mail iniz de kullandığınız kullanıcı adı
  • Parola(Şifre): Google hesabının şifresi
  • Açıklama: Boş Bırakın

Bilgileri aktardıktan sonra “ileri” ye basarak devam edin ve da rehberin seçilmiş olduğunu kontrol edin. Herşey doğru bir şekilde yapılmış ise iPhone’dan rehberin içine giriş yapın ve de kişileriniz otomatik olarak kayıpsız bir biçim de yüklenecektir.


Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı? Euro Truck Simulator 2 Oyunu Sistem Gereksinimleri Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Google Chrome Uygulaması İndir Sosyal Medya Profili İçin Doğru Fotoğraf Nasıl Olmalıdır? Euro Truck Simulator 2 Oyunu İndir

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil