Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Mobil » Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Yazılımcılar telefon kullanıcıların başlarına gelebilecek doğal afetler,  bireysel hatalar dan kaynaklanabilen hatalar ile telefonda kalıcı olarak bazen hasarlara yol açabileceğini bildiklerinden dolayı Android’in ikinci versiyonu yayınlanırken yedekleme tartışmaları gündeme gelmeye başlamıştır.  Yazılımcılar yedekleme işleminin aslında ilk bakışta olup olamayacağı konusunda çeşitli ayrılıklar yaşasa da silinemeyecek dosya olarak ilk başta tanımlamıştır.  Ama çok fazla içerik alamayan Android’in kendi yedekleme işlevi yerini özel şirket yazılımcılarına bırakmıştır.  Özel şirket yazılımcıları küçültülmüş bellek projesiyle gelişmeye başlayan bu yedekleme işlevleri oldukça olumlu yönde gelişmeye başlamıştır.

Yedekleme İşlevi Nasıl Yapılır?

Yedekleme işlevi öncelikle Ayarlar-Sistem Ayarları-Yedekle yolu ile yapılır.  Genellikle de bu erişim şekli değiştirilmemiştir.  Telefon sıfırladıktan sonra telefon yedekleri bölümünden geri yükle yapılarak Android eski haline dönüştürülebilir.

Bu İşlem Güvenli Mi?

Android sıfırlanırken bazen root işlemlerine göz atılabiliyor.  Bu da aslında güvensizlik dedikodularının en büyük etmenlerinin birini oluşturuyor.  Android yedekleme dosyası çekirdek veya Android özel klasöründe root veya başka şekillerde erişimi kapalı tutuluyor.  Bundan ötürü güvensizlik problemi ortadan kalkıyor.

Android Yedekleme İşlemi Programlara Da Sıçradı!

Android yedekleme işlevinde büyük bir aşama kaydeden yazılımcıların bir sonraki hedefi ise mobil programlar oldu. Günlük hayatımızda oldukça zaman harcadığımız ve adete günümüzün bir parçası hale gelen uygulamalara yedekleme işlevleri getirilerek, bireylere daha rahat bir kullanım sağlanmaktadır.

Android Yedekleme Dosyalarının Değişimi Nasıldır?

Bu dosyalar aslında değişmez. Sadece yeni eklenen bölümler eski dosyanın üzerine yazılır, böylelikle daha kısa zamanda yedek dosya tamamlanmış olur.

Android Yedekleme İşlevi Telefonumda Yok, Ne Yapmalıyım?

Android yedekleme işlevi sadece telefon tarafından yapılmamaktadır. Özel uygulamalar tarafından da sağlanan bu teknolojik gelişme gerçekleştirilebilmektedir. Günümüz rekabet ve geçmiş rekabet piyasaları nedeniyle bu programlar tüketicilere ücretsiz olarak sunulmaktadır. Özel uygulamaların çok güvenlik konusunda tedbir kullandıklarını söylemek mümkün değildir. Açıklarının fazlalığı bireyleri bu uygulamalardan uzak tutan en büyük etmenlerden birisi olmuştur.


Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Patatesli Rulo Milföy Böreği Tarifi Hamilelik Öncesinde Alınması Gereken Vitaminler Kanal D Şule İle Vitrindekiler İletişim Bilgileri Show Tv Whatsapp İhbar Hattı İletişim Bilgileri Tost Tarifi, Tost Nasıl Yapılır? 2017 Salon Takımı Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil