Android’de Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır?

Ana Sayfa » Mobil » Android’de Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır?

Son zamanlarda akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte akıllı telefon platformlarında depoladığımız veriler de oldukça arttı. Bu artış beraberinde depoladığımız verilerin gizliliğini koruma ihtiyacı da getirdi. Dosyalarınızın sizin kontrolünüz dışında başka insanların eline geçmesini ya da başka insanlar tarafından görüntülenmesini önlemek için önleri görünmez yapmak çok iyi bir çözüm olabilir. Özellikle Androidplatformunda bunu gerçekleştirmek için birçok uygulama mevcut. Uygulamaların yanında Androidişletim sisteminin kendisinde gömülü olarak bulunan bir özellik olan gizleme seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Android Dosya Gizleme Nedir Ve Nasıl Tekrar Görünür Yapılır?

Bu yöntem aslında dosyalarınızı bir çeşit yeniden adlandırma yöntemiyle dosyalarınızın ilk bakışta görünmemesini sağlıyor. Bu yöntemi kullanarak Androidişletim sistemine sahip telefon ya da tabletinizi sizden habersiz alan birisi bu yöntemi bilmediği sürece dosyalarınıza ulaşamaz. Eğer bu yöntemi kullanarak Androidtelefonunuz ile dosya gizleme işlemi yaptıysanız gizlediğiniz dosyaları geri getirmek oldukça basit. Öncelikle daha önce dosyanızı gizlediğiniz klasöre kendi cihazınızda kullandığınız dosya yöneticisi uygulamasıyla girin. Daha sonra bu uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan “Ayarlar” ya da “Settings” seçeneklerinden hangisi varsa ona tıklayınız.

Burada açılan pencereden “Gizli Klasörleri Göster” ya da “Show TheHiddenFiles” seçeneklerinden hangisi varsa ona tıklayarak gizlemiş olduğunuz klasörleri görünür hale getirebilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken iki husus var. Birincisi bu yöntemi kullanıp gizlenmiş dosyalarınızı tekrar görünür hale getirdikten sonra aynı basamakları uygulayarak yeniden görünmez yapamıyorsunuz. Öncelikle dosya ayarlarından işaretlemiş olduğunuz “Gizli Klasörleri Göster seçeneğinin yanındaki işareti kaldırmanız gerekiyor. İşareti kaldırdıktan sonra yeniden dosyanın isminin başına nokta koyarak görünmez hale gelmesini sağlayabilirsiniz. İkinci önemli nokta ise bu yöntemle dosyaları görünür yaptığınızda sadece o klasördeki gizli dosyaları değil, daha önceden gizlemiş olduğunuz gizli dosyaların da hepsini görünür yaparsınız.


Android’de Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Show Tv Whatsapp İhbar Hattı İletişim Bilgileri Bloke Olan Turkcell Puk Kodu Tekrar Nasıl Açılır? Akraba Evliliğinin Hamilelikte Sakıncaları Kart Güvenlik Kodu CVV Nedir? 2017 Volvo S90 Test Sürüşü – VİDEO Tiroid Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil