Android’de Proxy Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Ana Sayfa » Teknoloji » Android’de Proxy Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Proxy internete erişmek için kullanılan sunucuya deniyor. Bir diğer adıyla vekil sunucudur. Ağ sayfasına direk bağlantı yerine erişim vekil sunucuyla sağlanıyor. Proxy internete erişim esnasında ara bağlantı görevi görüyor. İnternete erişim sağlanırken direk bağlanmak yerine bu yöntem seçiliyor. Bu bağlantı yöntemini kullanarak makine geçici bir süreliğine kimliğini gizleyebiliyor. Hackerlar kimliklerini gizlemek için bu yöntemi pek kullanmıyorlar. Bu yöntemi genellikle ülke içinde kısıtlamalar olan kişiler tercih etmekte ve istediği erişim noktasına ulaşabiliyor.

Proxy Avantajları Nelerdir?

Proxy ile güvenlik, hız, asgari erişim, kontrol, gibi çok avantajlar sağlıyor. Bu yüzden Proxy hizmetlerini genellikle internet servis sağlayıcıları, büyük ağlar (okullar) ve şirketler kullanıyor. Bütün tarayıcılarda Proxy özelliği bulunuyor.

Tarayıcılara Göre Proxy Ayarları Nelerdir?

İnternet Explorer araçlar, internet seçenekleri- bağlantılar- yerel ağ ayarları kısmından Proxy sunucu onay kısmını işaretleyelim. Adres kısmına sunucu adresini girelim ve bağlantı numarasını yazalım. Google chrome sağ üst köşede bulunan menüye girelim. Ayarlar- gelişmiş ayarlar- göster diyin. Ağ başlığında ki Proxy ayarlarını değiştir diyelim. Açılan pencereye Proxy adresini, bağlantı numarasını yazarak erişim sağlıyoruz. Mozilla firefox için araçlar- seçenekler- gelişmiş sekmesindeki ağ başlığı kısmından ayarlar kısmına girelim. Proxy sunucu kısmından ip adresi ve bağlantı numaralarını girerek erişim sağlıyoruz.

Android’de Proxy Ayarları Nasıl Yapılır?

İlk önce android telefon veya tabletinizden menü ayarlar kısmına girelim sonra kablosuz özelliği ve ağlar sekmesine tıklayalım. Daha sonra kablosuz ayarları ve yine menü sekmesinden gelişmiş kısmına girelim ve statik ip kullan seçeneğini seçip Proxy sunucu ayarlarını istediğimiz gibi ayarlayalım. Bu ayarlar wifi kullanan kullanıcılar için geçerlidir. Eğer telefonunuzun operatörünü kullanıyorsanız. Menü ve ayarlar kısmından girelim sonra mobil ağlar, erişim noktası adları, sol seçim tuşu, yeni apn seçelim isim seçmek için internet yazalım.


Android’de Proxy Ayarları Nasıl Değiştirilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Orkide Nedir, Bakımı Nasıl Gerçekleşir? Android’de Kullanılabileceğiniz Alternatif En iyi 10 Kilit Ekranı Uygulaması Dizüstü Bilgisayarınızın Kapağı Kapalıyken Telefonunuzu Nasıl Şarj Edebilirsiniz? Egzersiz Öncesi ve Egzersiz Sonrası Beslenme Hamilelik Öncesinde Alınması Gereken Vitaminler Atv Karavan Başvuru Formu Doldur

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil