Android’de Varsayılan Uygulamalar Nasıl Değiştirilir?

Ana Sayfa » Mobil » Android’de Varsayılan Uygulamalar Nasıl Değiştirilir?

Özellikle aynı görevi yapan iki farklı uygulama(web tarayıcıları, media programları) telefonda mevcutsa, görevin(bir web sayfası açma veya bir müzik çalma) tamamlanması için hangi uygulamayı kullanmak istediğinizi soran bir pencere açılır. Belirli içeriklerin gösterilmesi amacıyla kullanıcıların farklı uygulamaları çalıştırabilmesi, Android’in uyumlu yapısını gösterirken kullanıcıları yavaşlatır. Açılan pencerede “Her zaman” seçeneğini seçerek tekrar benzer görevler için aynı seçimi yapmak zorunda kalmanız önlenir.

Peki,Ya Fikriniz Değişirse?

Varsayılan uygulamaları seçmek kolayken, bunları temizlemek aynı oranda basit değil. Ya daha önce seçtiğiniz bir uygulamayla açtığınız içeriği şimdi daha farklı bir uygulamayla açmak isterseniz?

Adım Adım Değiştirme İşlemi

  • “Ayarlar” uygulamasını açın.
  • “Uygulamalar” seçeneğine dokunun.
  • Ekrana dokunup sola veya sağa kaydırarak, yüklenmiş, çalışan veya tüm uygulamaları listeleyin.
  • Karşınıza gelen listeyi inceleyerek daha önce varsayılan olarak seçtiğiniz bir uygulamayı bulun ve dokunun.
  • Dokunduktan sonra karşınıza gelen ekrandan “Varsayılanları Temizle” adlı butonu bulup dokunun.

Peki,Ya Sonra?

Bu 5 adımdan sonra, daha önce belirli bir görev için seçmiş olduğunuz o uygulamayı artık varsayılan olarak kullanmamaya başlarsınız. Benzer bir içeriği veya görevi tekrar çalıştırmak istediğinizde, Android sizden içeriği çalıştırabilecek programı seçmenizi ve bu programın varsayılan olarak ayarlanıp ayarlanmaması gerektiğini sorar.

Daha Kolay Yol Var Mı?

Herhangi bir varsayılan programı temizledikten sonra tekrar varsayılan bir uygulama seçersek, varsayılan uygulama değişir. Bu prosedürün her seferinde uygulanması zahmetli ise bunun için özelleştirilmiş 3.parti uygulamaları yüklemeniz tavsiye edilir. DefaultApp Manager Lite adlı uygulamayı veya benzeri uygulamaları indirip kullanarak, varsayılan uygulamaları, görsel bir arayüz yardımıyla, daha kolay bir şekilde yönetirsiniz. Eğer varsayılan uygulamalarınızı çok sık bir şekilde değiştirmiyor ve bu tür yazılımlara gerek olmadığını düşünüyorsanız, yukarıdaki prosedürü uygulamanız tavsiye edilir.


Android’de Varsayılan Uygulamalar Nasıl Değiştirilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir? İOS Güncelleme Yüklenemedi Hatası ve Çözümü Facebook Çağrı Merkezi Telefon ve Mail Bilgileri Aleyna Tilki – O Sen Olsan Bari Klibi 25 Milyon İzleyiciye Ulaştı 2017 Topuklu Ayakkabı Modelleri Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil