Androide Geçmek İçin 8 Neden

Ana Sayfa » Teknoloji » Androide Geçmek İçin 8 Neden

Akıllı telefonlar günümüzde çoğaldıkça Iphone ve Android rekabeti devam ediyor. Peki ya biz hangisini almalıyız? İşte Iphone kullanıcılarının Android tercih etmesi için 8 neden:

1-Hafıza Kartı

Adroid cihazlarda hafıza kartı özelliğinden ek depolama alanı 30-60 TL arası fiyatlara kolayca elde edilebilir. İphone’da ek depolama alanı gereken yerlerde ise bunun için yaklaşık 300-400 TL harcamanız gerekebilir.

2-Google Maps

Bir Google ürünü olan Google Maps tartışmasız bir şekilde Apple Maps’ten daha iyidir ve kullanışlıdır. Android tercih etmek için küçük nedenlerden biri de budur.

3-Fiyat

Her ne kadar pahalı Android ürünler de olsa bu yeni çıkan bir Iphone’nin Asgari Ücretin 2 katı olduğu gerçeğini değiştirmez. Bütçeniz için daha uygun seçenekler Android’te bulunmakta.

4-Eskime

Iphone’larda bulunan olumsuz bir durum daha ise yeni bir Iphone’un çıkması durumunda eskisinin değer kaybedip çürümesi. Android’lerde bu durumla çok sık karşılaşılmaz. Telefon kendi fiyatını korur.

5-Yer Açmak

Android’lerde çok kolay bir şekilde cacheleri silerek yer açabilirsiniz. Hafıza kartınız mevcut değilse ve 4GB ve 8GB’lık telefonunuz var ise bu sizin için gayet önem taşır.

6-Widget

Androidlerde ana sayfanızda kullanmak için birçok widget bulunmakta. Hava durumu, Hızlı arama, Saat bunlardan birkaçı. Fakat Iphone’lerde widgetlar bu kadar rahat kullanılamıyor ve bildirim merkezi tarafından sıkça denetleniyor.

7-Varsayılan Uygulama

Iphone ürünlerinde varsayılan uygulama seçenekleri Safari, Mail ve Apple Maps olarak geliyor ve bunları değiştirme şansı sunulmuyor. Android ise istenen uygulamaları istenen türde kolayca açabiliyor ve kullanabiliyor, varsayılan uygulama olarak ayarlayabiliyor.

8-Seçenek Çokluğu

Bir telefon almak istediğinizde alacağınız telefon İOS işletim sistemine sahip olacak ise işiniz zor. Çok seçeneğiniz yok. Fakat Android tercih edecekseniz onlarca telefon arasından istediğinizi ve bütçenize en uygun olanı seçip alabilirsiniz.


Androide Geçmek İçin 8 Neden - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TEB Bankası Açılış Kapanış Saatleri Acı Kavun Faydaları ve Kullanımı Vücudun Susuz Kalmasının Belirtileri Facebook Hesap Varisi Özelliği Forex Yatırım Hesabı Nasıl Açılır? Show Tv’nin Yeni Dizisi Çukur Oyuncu Kadrosu

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil