Android’lerde Market Harici Uygulama Nasıl Yüklenir?

Ana Sayfa » Mobil » Android’lerde Market Harici Uygulama Nasıl Yüklenir?

Telefonumuza veya cihazımızda kullanmış olduğumuz Google Play Store uygulama mağazası harici uygulama elbette yükleyebiliyorsunuz. Telefonunuza uygulama indirmenin tek yolu Google Play Store değil. Google Play Store dışında bu hizmeti veren birçok site mevcut lakin android telefonlarında bilinmeyen kaynaklardan uygulama indirmeye izin verilmiyor. Öncelikle Google Play Store uygulama marketi haricinde uygulama indirebilmemiz için bu izni kaldırmalıyız. Bu işlemi de telefonunuzun Ayarlar> Daha fazla> Güvenlik> Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini bulup işaretliyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra artık internette istediğimiz uygulamayı telefonunuza indirebileceksiniz.

Android Uygulama Marketi Nedir?

Günümüzde birçok android kullanıcısı telefonlarında yüklenmiş halde bulunan Google Play Store uygulamasını kullanıyor. Google Play Store, android telefon kullanıcılarının pek çok oyun ve uygulama ihtiyaçlarını telefonlarına yüklemelerini sağlayan bir Google hizmetidir. Telefonlarımıza bu uygulama marketi sayesinde istediğimiz uygulamaları güvenli bir şekilde indirebiliyoruz. Uygulama indirmesi yapabildiğimiz bu market üstelik indirdiğimiz programlarımızın yeni bir versiyonu mevcut olduğunda uygulamamızı güncellememize de olanak sağlıyor.

Android Market Harici Uygulama İndirmek Güvenli Midir?

Hepimizin bildiği gibi internette birçok site içerisinde ki reklamlarda virüsler bulunabiliyor. Virüsler, İnternette indirdiğimiz uygulamalardan veya güvenli olmayan sitelerden telefonlarımıza veya cihazlarımıza bulaşabiliyor. Google Play Store uygulama mağazası haricinde uygulama indirebiliyoruz fakat güvenilir olmayan sitelerden indirdiğimizde telefonumuza virüs bulaşma riskini arttırıyoruz.

Bu nedenle telefonlarımıza veya cihazlarımıza uygulama yüklerken mutlaka güvenilir olan siteleri tercih etmeliyiz. Güvenilir bir siteden uygulama indirdiğimizde uygulamamız apk dosyası şeklinde cihazınıza veya telefonunuza inecektir daha sonra uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Kullanıcılar genellikle ücretli Google Play Store uygulamalarını ücretsiz bir şekilde indirebileceklerini bildikleri için bu yöntemi tercih ediyorlar.

Güvenilir Uygulama Yükleme Siteleri Nasıl Bulunur?

Güvenilir bir uygulama sitesinden uygulama yapabilmek için öncelikle güvenilir android uygulama yükleme sitelerini bilinmelidir. Bu sitelere internette erişip, istediğiniz uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Peki Bu Siteleri İnternette Nasıl Bulacağım?

İnternette android güvenilir uygulama indirme mağazaları yazıp araştırarak güvenilir uygulamaları indirebileceğiniz siteleri bulabilir, güvenli bir şekilde cihazınıza veya telefonunuza indirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse internette çok sayıda ziyaretçisi, güvenilir olması ve en çok kullanılan sitelerden biri olan Android Oyun Club sitesinden uygulama indirebilirsiniz.


Android’lerde Market Harici Uygulama Nasıl Yüklenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Baklavalık Yufkadan Peynirli Sarıyer Böreği Tarifi Apple İphone 8 Tüm Gerçeğiyle Gün Yüzüne Çıktı Dere Otlu Kabak Tarator Tarifi TEOG Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir? Tatilde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır? 10 Alternatif Noel Şarkısı

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil