Apple İphone 6s’te 3D Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır?

Ana Sayfa » Mobil » Apple İphone 6s’te 3D Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır?

Apple’ın çıkan son ürünlerinde kullandığı 3D Touch gelecek modellerinde de karşımıza çıkacak olan bir teknoloji olduğunu ön görmekteyim. 3D Touch, dokunma sayısını azaltan ve kullanımda oldukça işe yarayan bir özelliktir. 3D Touch en basit şekliyle ekrana dokunurken ne kadar basınç uyguladığınızı anlayarak (üç farklı basınç türü) farklı seçenekler sunan (içerik ön izleme, hızlı eylemleri görüntüleme, açılır menülere ulaşma) bir ekran teknolojisidir. 3D Touch uygulaması mesela selfie çekmek isterseniz telefonunuzdan kamerayı açıp ardından da ön kamerayı seçmeniz gerekecektir. Eğer 3D touch hassasiyetinden yararlanırsanız kamera uygulamasına basılı tutun ve hemen karşınıza selfie çek, video kaydı yap,ağır çekim kayıt yap fotoğraf çek seçenekleri çıkacaktır. Siz de buradan yapmak istediğiniz eylemi seçerek hemen işinizi kolayca halledebilirsiniz.

Ekrana Ne Kadar Basınç Uyguladığımızı Ayarlayabiliyor Muyuz?

Sonuçta herkesin gücü farklı ve kimi iPhone kullanıcısı cihazı kullanırken gücünü tamamıyla kontrol altına alabiliyorken, kimisinin elinin ayarı yok. Siz de iPhone’unuzun 3D Touch menüsüne giderek bu özelliği kolayca özelleştirebilirsiniz. İlk olarak cihazınızın menüsünden ‘Ayarlar’ kısmına girin. Ayarlar menüsü altında ‘Genel’ seçeneğine basın ardından ‘Erişilebilirlik’ seçeneğine gelin. Alt kısımda yer alan ‘3D Touch’ sekmesine ulaşın açılan pencerede 3D Touch cihazınızda açık konumda değilse üst kısımdaki butonu sürükleyerek açık konuma getirin. 3D Touch duyarlılık bölümünde Hafif, normal ve sert seçeneği karşımızdadır. Hafif seçeneğine getirirseniz ekran oldukça duyarlı hale geliyor. Sert seçeneğinde de oldukça kuvvet uygulamanız gerekmektedir. 3D Touch hassasiyetini ayarladıktan sonra hemen altında bulunan duyarlılık testinden ayarınızı kaydetmeden ön izlemesini yapabilirsiniz.

3D Touch Özelliğini Devre Dışı Nasıl Bırakılır?

Devre dışı bırakmak için ise aynı ekranda 3D Touch’ın yanındaki kısma dokunarak devre dışı bırakabiliyorsunuz.


Apple İphone 6s’te 3D Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy Note 8 Hakkında Tüm Bilmeniz Gereken Detaylı İncelemesi İngilizce Konuşmayı İlerletmek İçin Hangi Metod ve Teknikleri Kullanmalıyız? Mutasyon Geçirmek Nedir? Çeşitleri ve Nedenleri Hakkında Bilgiler Yeni Samsung Galaxy S8 Özellikleri Bluetooth Klavye Kullanmamanız İçin Mantıklı Sebepler Hamilelikte Doktora Ne Zaman ve Ne Sıklıkla Gitmeli?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil