Apple İphone 7 Serisinde Kulaklık Girişinden Neden Vazgeçti?

Ana Sayfa » Mobil » Apple İphone 7 Serisinde Kulaklık Girişinden Neden Vazgeçti?

Akıllı telefon denilince herkesin aklına getirdiği, o telefonlardan birine sahip olmanın bir lüks olarak nitelendirildiği akıllı telefonun yeni serisi çıkarıldı. Her sene düzenli olarak bir üst serisini çıkardığı Iphone serileri ile adından söz ettiren Amerikan bilgisayar şirketi Apple 7. serisi olanIphone 7’yi heyecanla bekleyen insanların hizmetine sundu.

Apple Farkı

Iphone serileri her çıkarttığı modelle dünyayı kasıp kavurmaktadır. İnsanlar daha yeni Iphone 6 ve Iphone 6 pluslarını alabilmişken Apple insanları yeniden heyecanlandırmıştır. Üstelik Iphone 7 daha çıkmadan önce hakkındaki bilgiler ile ortalığı ayağa kaldırmayı başardı. Apple her çıkardığı model ile yeni bir akım ortaya çıkarmakta olan bir yenilikçi şirkettir. Bu seferde daha önceki telefonlarında olan kulaklık girişlerini yeni modelleri olan 7 ve 7 Plusa koymamıştır. Yeni çıkan modellerde kulaklıklar kablosuz olarak kullanıcısına hizmet sunmaktadır. Apple’ın yapmış olduğu bu hamle kullanıcılar tarafından sosyal medyada çokça tartıma konusu oldu.

Kablosuz Kulaklıkların Neden Tercih Ediliyor?

Gelişen son teknolojiler ile birlikte yapılan bu değişiklikler insanları pekte şaşırtmıyor. Birbirleri ile olan rekabeti de söz konusu olunca tüm teknoloji şirketleri ellerinden gelenin en iyisi yapmak için tüm tabuları yıkmaktan çekinmiyor.

Kablosuz Kulaklık Yoksa Ne Olacak

Kablosuz olarak çalışan bir Iphone kulaklığı olan Airpodslar maliyet açısından biraz cep yakmakta. Iphone 7 alınıpta kulaklığı alamayan kullanıcıları kulaklık kullanamama sorusu endişelendirmişti ancak Apple yapmış olduğu açıklama ile kullanıcıların endişelerini dindirmeyi başardı. Airpodsa sahip olmayıp kablolu herhangi bir kulaklığa sahip olan kullanıcılar için yeni modellerinde ki telefon kutusunda ekstra bir de kulaklık adaptörü gönderdi. Bu adaptör sayesinde kullanıcılar kablolarını bu adaptöre takabileceklerdir.

Kulaklık Aksesuarları

Kablosuz kulaklıklar çıkınca Apple kulaklıklar için aksesuarlar üretmeye başladı. Earpods adı verilen bu aksesuar uygulamalar ile kullanıcıların rahatça vakit geçirmelerini sağlıyor.


Apple İphone 7 Serisinde Kulaklık Girişinden Neden Vazgeçti? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Varis Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır? iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Türkiye Fiyatı Ne Kadar? Acısız ve Ağrısız Pratik Şekilde Ağda Nasıl Yapılır? İnstagram’da Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır? TTNET Adsl Kota Sorgulama Ve Öğrenme Akıllı Telefona Bağımlı Olmamak İçin İzlenecek Yollar Nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil