Apple Music Ve Spotify İçin Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır?

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple Music Ve Spotify İçin Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır?

Apple Music Ve Spotify İçin Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır?

Gelişen teknoloji ile birlikte müzik, önceleri plaklara sonrasında kasetlere ve CD’lere ve nihayetinde de microSD kartalara kadar girdi. Hal böyle olunca bizler neredeyse her yerde ve her zaman müzik dinleyebilme imkânına sahip olduk. Akıllı telefonlar piyasaya sürüldüğünden beri finans işlerimizden hobilerimize kadar neredeyse her şeyi onlar vasıtasıyla halleder olduk. Bu sayede müzik de akıllı telefonlar için vazgeçilmez bir şey oldu. Özellikle de hayatımızı kolaylaştıran fonksiyonlarıyla. Müzik dinleyerek uyuduğunuzda ya da uyuyakaldığınızda bir kaç saat sonra uyanıp müziği kapatmaya çalıştığınız olmuştur. Ya da uyandığınızda telefonunuzun bataryası bittiğinden onu kapalı bulduğunuz da olmuştur. İşte tüm bunlara çare olması için size güzel bir yöntem sunuyorum.

Apple Music Ve Spotify İçin Uyku Zamanlayıcı

Bildiğimiz üzere ne Apple Music’te ne de Spotify’da uyku zamanlayıcısı için bir fonksiyon ya da uygulama yok. Yani müzik dinlerken ne kadar süre boyunca çalmasını istediğimizi ayarlayamıyoruz. AmaiPhone kullanıcısı iseniz Apple Music’in ya da Spotify’ın böyle bir imkân sunmasını beklemeye gerek kalmadan bunun üstesinden gelebiliriz.

Çalan müziğin otomatik olarak belirlenmiş bir dakikadan ya da saatten sonra kapanmasını istiyorsak yapmamız gerekenler oldukça basit.Bunun için hâlihazırda telefonunuzda müzik çalmaya devam ediyorken lütfen telefonunuzun saat uygulamasını açın.Saat uygulamasından sayaç sekmesine gelip müziğinizin kaç saat ya da kaç dakika sonra sonlanmasını istiyorsanız ayarlayın.Sürenizi ayarladıktan sonra “sayaç bitince” kısmına gelin buradan sayaç bittiğinde bunu nasıl haber vermesi gerektiğini seçiyoruz. Tabi ki biz en aşağıda bulunan “Çalmayı durdur” seçeneğine tıklayacağız.Bu işlemlerden sonra ayarlarımızın kaydedilmesi için “Ayarla” butonuna tıklayarak sayacı başlatabiliriz. Artık uykunuzun ortasında sesten dolayı uyanmak zorunda kalmayacak ya da uyandığınızda telefonunuz şarjı bitmiş bir vaziyette bulmayacaksınız.


Apple Music Ve Spotify İçin Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir? İOS Güncelleme Yüklenemedi Hatası ve Çözümü Facebook Çağrı Merkezi Telefon ve Mail Bilgileri Aleyna Tilki – O Sen Olsan Bari Klibi 25 Milyon İzleyiciye Ulaştı 2017 Topuklu Ayakkabı Modelleri Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil