Arap Sabunu Saç Boyasını Akıtır Mı?

Ana Sayfa » Sağlık » Arap Sabunu Saç Boyasını Akıtır Mı?

Gelişen teknoloji ve ilerleyen zamana inat insanlar geriye dönüş projelerine başlamakta, gıda, giyim ve özellikle temizlikte kimyasal kullanmamakta ya da kullanımı en aza indirgemektedir. Sıklıkla tercih edilen ve doğal içeriği ile Arap sabunu, hemen hemen her bireyin evinde bulundurduğu bir ürün haline gelmiş durumdadır. Kullananlar mucize olarak nitelendirdiği Arap sabunu, birçok kullanım alanına sahiptir. Hatta şunu söylemek gerekirse insan vücuduna diğer şampuan, sabun gibi kimyasal içerikli zararı yoktur.

Arap Sabunu Nedir ve Nasıl Üretiliyor?

Arap sabunu, yapı olarak hayvansal ve bitkisel yağ asitleri kökenine sahiptir. En bilinen bitkisel yağ ayçiçeği yağı kullanımıdır. Potasyum hidroksit bileşiği ile ayçiçeği yağının karışımı sonucunda elde edilir. Elde edilen karışıma arzuya göre esans ya da aromatik bitkiler konulabilir. Elde edilen bu sabun karışımı uzun süre kullanıma uygundur.

Banyoda Şampuanın Yerini Arap Sabunu Alıyor

Arap sabununu çekici kılan en büyük özelliklerinden birisi ise güçlü bir temizleyici ve çok doğal içerik barındırmasıdır. Doğal yağ asitleri ile sağlıklı, gür ve uzun saçlara kavuşmak için de tavsiye ediliyor. Saç dökülmesinin önüne geçmek için kullanıma uygundur. İnsanlar pahalı markalara servetler harcamak yerine çok ucuza güvenilir ve sağlıklı bir ürüne kavuşuyor.

Saç Boyasını Akıtır Mı?

Arap sabunun saç rengini açıcı özelliği bulunmaktadır. Birçok kadın bu özelliğinden faydalanarak saçlarının rengini bir iki ton açabilmektedir. Saç uzmanları, kuaförler saç rengini açmak için Arap sabununu kullandıklarını açıklamıştır. Koyu bir saç rengine sahip olanlar ya da saçlarını öncesinde koyu renge boyatıp saç boyasını akıtmak isteyenler 3 hafta boyunca Arap sabunu kullanarak boya akıtma işlemini tamamlamış olurlar.


Arap Sabunu Saç Boyasını Akıtır Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı? Avokado Saçı Uzatır Mı? Yeni Web Sitesi Google Search Console ‘a Nasıl Eklenir? Nezle Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Google Chrome Uygulaması İndir 10 Bin TL’ye alınacak otomobiller nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil