Asla Yakalanmak İstemeyeceğiniz 6 Korkunç Hastalık Nedir?

Ana Sayfa » Sağlık » Asla Yakalanmak İstemeyeceğiniz 6 Korkunç Hastalık Nedir?

Asla Yakalanmak İstemeyeceğiniz 12 Korkunç Hastalık

Dünya çapında belki yüz belki de binlerce farklı hastalık türleri mevcuttur. Gün geçtikte bunların bazılarına çözüm bulunabiliyor. Ama maalesef bir çoğuna da henüz çözüm yok. En son maalesef insanı ölüme kadar dahi götürebilmektedir.

İşte bu hastalıklardan en nadir görülen hastalıkların 6 tanesini kısaca hemen sizler için değerlendirdik. Allah kimseye böyle hastalıklar göstermesin diyoruz.

12 Korkunç Hastalık Nedir?

1- Nörofibromatozis, evet bu kelime ilk defa duymuş olabilirsiniz. Ancak tıp dilinde vücudun çeşitli bölümlerinde tümör gelişmesine zemin hazırlayan bunun yanı sıra kemik ve cilt gibi dokularınız da bozulmalara yol açan hastalık türüdür. Acil tedavi edilmezse sizin vücudunuzu yiyip bitirebilir.

2- Noma Diş Hastalığı, genellikle ağız bölgesi ve ağız çevresinde çıkan tehlikeli bir kanser türüdür. Çok ender bir hastalık olmasına rağmen genel de ufak çocuklar da görülür. Kısa süre de müdahale edilmezse ölüme kadar yol açabilmektedir.

3- Ağaç adam hastalığı, bu hastalık dünya genelin de yalnızca bir kaç kişi de nadir olarak görülmektedir. Bu ciddi hastalık deri altınıza yerleşip ağaç kökü gibi derinize yapışık orada büyümeye başlamaktadır. Hastaların ellerinden ve ayaklarından başlayıp tüm vücuduna sarana kadar büyümektedir. Şu anda günümüz de dahi maalesef tedavisi henüz bulunamamıştır.

4- Boynuz Hastalığı, Dünya üzerinde sadece bir kaç kişi de görülen ve daha fazla güneş gören sivilceye benzeyen bir oluşum halinde başlamakta. Daha sonra boynuza benzer kahverengi bir kemiksi bir cisim çıkmaktadır. Tedavisi de bulunmamaktadır. Yaşlı insanlar da görülen bu hastalığın ölümcül olabilme ihtimali bulunmamaktadır.

5- Kurt Adam Sendromu, Kılların vücudun tüm bölgesin de çoğalması sonucu çıkan kötü bir hastalıktır. Genellikle genetik bozukluk sonucu gözükmektedir. Hastalığın altında yatan durumlar bilinse de tam anlamı ile tıp dilinde maalesef açıklanamamaktadır.

6- Progeria (Yaşlılık Hastalığı) Bir nevi yaşlı çocuk hastalığı olarak da bilinmektedir. Çocuğun yaşı oldukça ufaktır. Ancak görüntü olarak 40’lı 50’li yaşlar da olarak gözükmektedir. Çocukların bu hastalık yüzünden bedenleri ilerlememektedir. Hep aynı şekilde kalmaktadırlar. Ufakken derileri hemen buruşmakta ve kısaca hemen yaşlanmaktadırlar. Bütün bir ömrünü bu şekilde geçiren insanlar zeka olarak diğer insanların zeka düzeyi ile aynıdır.


Asla Yakalanmak İstemeyeceğiniz 6 Korkunç Hastalık Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Varis Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır? 2017 Topuklu Ayakkabı Modelleri Google Chrome’da YouTube’un Gizli Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir? Uyumaya Yardımcı Bitkiler Nelerdir? Kivi Reçeli Tarifi Slime Nedir, 3 Dakika İçinde Slime Nasıl Yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil