Avokado Saçı Uzatır Mı?

Ana Sayfa » Sağlık » Avokado Saçı Uzatır Mı?

Bayanlar genellikle saçlarının gür, uzun ve az zahmetli olmasını ister. Tabi bu yolla da sağlıklı saçlara sahip olmak mümkün. Avokado tropikal iklimlerde yaşayan olmak üzere dünyada saç bakım ürünlerinin doğal ürünleri arasında yer almaktadır. En çok saçı desteklemek yerine kullanılan avokado, eski mısır halklarına giden bir geçmişe dayanır.Vitamin eksikliği saçların yavaş uzamasına neden olur. Avokado da bulunan C ve E vitaminleri, saçın gerekli gücünü barındırır.Saçların hücrelerine destek yaparak, güçlendirir ve dökülme, kırılma gibi olayların önüne geçerek saçlarının uzamasını sağlar.

Saç Dökülmesinin Temel Nedenleri Nelerdir?

Saç dökülmesi genellikle genetik olarak düşünülür. Her ne kadar genetik olarak düşünülse de, dış faktörlerin de bu konuda büyük oranda katkısı bulunur. Saç düzleştiriciler, kremler, güneş ışınları saçı kırar ve yıpratır. Bu durum saçın uzamasını durdurur. Avokado ile yapılan maske saça uygulandıktan sonra saç derisini güçlendirir ve saçın üstüne koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu sayede dışarıdan gelenzararlı etkilerin saça işlemesini büyük oranla engellemiş olur.

Avokado Maskesi Nasıl Hazırlanır?

İhtiyacınız olan 1 avokado ve 1 miktar su. Kabukları soyun ve dilimleyin, daha sonra çatalla ezin ve macun kıvamına gelecek kadar karıştırın. Hazırladığınız formülü saçınıza geçirin ve 10- 15 dakika sonra saçınızı ılık su ile durulayın. Uyguladığınız bu bakım saçınızı canlandıracak ve güçlendirecektir.

Saçı Neler Yıpratır?

Saçı yıpratan faktörlerden birkaçı, Mevsim etkisi, kimyasal, kozmetik ürünler, bakımsızlık olabilir.Bu faktörler bir süre uygulanırsa saç derisi güçsüzleşmeye başlar ve saçın uzama ömrü giderek azalır.Üstelik bunlardan ziyade saç bakımı oldukça zahmetlidir ve karışık saçlar sizi çileden çıkarabilir. Unutmayın, saçlarımıza her zaman iyi bakalım.


Avokado Saçı Uzatır Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2017 Yeni Ford Fiesta Özellikleri ve Tanıtım Videosu Sinir Krizi Anında Yapılması Gerekenler E-104 Ürünlerin İçine Katılan Maddeler Zararlı Mı? Hala Kullanılmaya Değer, Eski Model 5 Android Telefon Silgi İle Yapabileceğiniz Harika Fikirler Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil