Ayna Nedir, Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Ayna Nedir, Nasıl Yapılır?

Ayna Nedir

İlk aynalar dendiği zaman aklımıza çok güzel bir şekilde cilalı hale getirilmiş olan tel parçaları olarak anılmakta idi. Daha sonra ise on dördüncü yüzyılların da Venedik halkı zaman içerisinde işlenmemiş olan bir çok aynayı ürettiler. Günümüz de bildiğimiz ve halen daha kullanılan 1835 yılında Alman ünlü bir kimyacı gümüş astar şeklinde aynaların gelişmesinde büyük rol oynadı.

Ayna Nasıl Yapılır?

Evet şimdi günümüze göre sizlere bu bilgileri aktarmak istiyorum. Kısa yoldan nasıl ayna yapabilirsiniz. Hemen bunun tarifini sizlere aktaracağız.

Eliniz de 1 adet ayna yapımın da kullanacak olduğunuz Sprey olması gerekmektedir. Bunu internet üzerinden rahatlıkla bulup satın alabilirsiniz. Ve 1 adette çerçeveli cama ihtiyacınız olacaktır. Bunun arka yüzeyine almış olduğunuz spreyi sıkınız. Sıktıktan sonra 1 dakika boyunca kuruması için bekleyin. Kuruma işlemi bittikten sonra tamamen camın aynaya dönüştüğünü bizzat sizler de şahit olacaksınız.

Eğer isterseniz bunu başka cisimler ile de deneyebilirsiniz. Tabi sıkmış olduğunuz sıvıyı kesinlikle solumamanız gerekmektedir. Bu konu da dikkatli olmanız da fayda var. 1 dakika sonunda çerçevenizi ters çevirip olanları siz de görün cam birden yerini aynaya bırakacak.

Gerçek bir ayna ile karşı karşıya kalacaksınız. Evet ayna yapımı işte bu kadar ve son derece basit bir iştir. Eviniz de sizde denemek isterseniz çok kolay bir şekilde tarifini de sizlere aktardık. İşte bu kadar basit bir şey olduğuna sizler de şahit oldunuz

Eğer bu konuyla ilgili olarak katıldığınız herhangi bir yer olursa bizlere çekinmeden konu altından yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Elimizden geldiğince Ayna yapımı ile ilgili olarak sizlere yardımcı olmaya çalışırız. Hemen sizler de denemelere başlayabilirsiniz. Bol şanş dileriz..


Ayna Nedir, Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WiFi Direct Nedir? Nasıl Kullanılır? Facebook Çağrı Merkezi Telefon ve Mail Bilgileri Enlight İncelemesi Rulo Baklava Tarifi Migren Ağrısı İçin Havuç Suyu İçin Zeytinyağının Saça Faydaları

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil