Bebeğinizin Zeka Seviyesi İçin İyotlu Tuz Tüketin

Ana Sayfa » Sağlık » Bebeğinizin Zeka Seviyesi İçin İyotlu Tuz Tüketin

Gebelik döneminde hemen her annenin bedenen ve zeka açısından sağlıklı bebekler dünyaya getirebilmek için günlük yaşamdaki tehlikeli sayılabilecek bir çok unsurdan kaçındığı bilinmektedir. Ancak gebelik dönemi oldukça önemli bir dönem olmakla birlikte riskli şeylerden kaçınmanın yanında faydalı olabilecek unsurları da yerine getirmek daha doğru olacaktır. Bu konuda annenin günlük yaşantısında karşılaştığı fiziki durumların yanında, beslenme unsuru da bebeğin doğumdan önceki gelişimi için son derece önemli olabilmektedir. Beslenme konusunda bebeğin zeka seviyesinin iyi olması ve herhangi bir zeka eksikliğinin önlenmesi birçok önemli besinin yanında iyot kullanımının da yeterli olmasına bağlıdır.

Tiroit Hormonları ile İyot İlişkisi

Gebelik döneminde annelere yapılan tiroit ölçümleri neticesinde ortaya çıkan bir eksiklik durumunda derhal tiroit hormonu takviyesi yapılarak iyot eksikliği sorunu çözülmeye çalışılır. Yani tiroit hormonunun az veya yetersiz salgılanması iyot eksikliğine sebep olmaktadır. Böylece kişilerde guatr sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu tür sorunları engelleyebilmek için de genelde iyotlu tuz kullanımı teşvik edilir.

İyotlu Tuzun faydaları

Gebelikte annelerde iyot ihtiyacı hemen hemen iki katına çıkmaktadır. Bu nedenle iyotlu tuz kullanımı anneler için oldukça önemlidir. Erken doğum, düşük gibi durumları önlemek zeka ve fiziki açıdan sağlıklı bebek dünyaya getirebilmek için iyotlu tuz tüketimi ön plana çıkmaktadır. Guatr sorununa karşı da önemli bir silah olan iyotun gebelerin yanında yetişkin insanlardaki eksikliği de fiziki ve zihinsel bozukluklara sebep olabilir. Bu nedenlerle gebe annelerin günlük yaşamda iyotlu tuz kullanmaları bedendeki iyot eksikliğini doğal yolla gidermelerine yardımcı olacaktır.

Her şeyin Fazlası Zararlıdır

İyotlu veya iyotsuz tuzun fazla kullanımı insan vücudunu olumsuz yönde etkileyebilir. Böbrek rahatsızlığı olanlar, kalp, damar, yüksek tansiyon vb. durumlarda olan kişilerin kesinlikle doktora danıştıktan sonra bu tür takviyelerde bulunmaları gerekmektedir.


Bebeğinizin Zeka Seviyesi İçin İyotlu Tuz Tüketin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vpn Kullanmadan Engelli Sitelere Giriş Yapmanın 5 Yolu En İyi 10 Bodrum Gece Hayatı Mekânı İrem Derici – Tektaş Klibi İzle Bunu Bildiğim İyi Oldu Diyebileceğiniz Mutfak Hileleri Nelerdir? Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Gebelik Diyabeti Anne İçin de Bebek İçin de Tehlikeli

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil