Bel Ve Boyun Fıtıklarında Akupunktur Tedavisi

Ana Sayfa » Sağlık » Bel Ve Boyun Fıtıklarında Akupunktur Tedavisi

Akupunktur ile tedavi, daha önce Çinliler tarafından kullanılan ve daha sonra dünya çapında ilgi gören, vücudun ağrı merkezine altın iğne ile batırılma işlemi yapılarak, ağrı olan noktalara tedavi amaçlı uygulanan iyileştirme yöntemidir.

Bel Fıtığına Neden Olan Etkenler Nelerdir?

Bel çevresinde yaklaşık beş omur bulunmaktadır. Bu omurlarda amortisör işlevi yapan diskler bulunmakta ve bu disk kısımları bağ dokusundan meydana gelmiştir. Bu diskler omurların hareketliliğini sağlayarak omurlara gelen basıncı merkezden çevreye doğru dağıtır. Yaşamın hareketsiz olması, şişmanlık sonucu bel kısmına olan baskı, iş yerlerinde çoğu zaman oturarak çalışma mecburiyeti, yanlış postür, ağır kaldırma sırasında yanlış hareket etme gibi nedenler bel fıtığını oluşturur. Bel fıtığı, disk içerisinde jel gibi yumuşak olan maddenin liflerden dışarıya doğru sarkması sonucu sertleşerek, damar ve sinirlere baskı yaparak bacak ve bel kısmında ağrı oluşmasına neden olmasına denir.

Boyun Fıtığına Neden Olan Etkenler Nelerdir?

Boyun fıtığı, omuriliğin içerisinde bulunan, boyun çevresini yanlış etkilerden, koruma görevi yapan disklerin yıpranması sonucu meydana gelen fıtıktır. Masa başında, bilgisayara karşı boynun eğik olarak kambur şeklinde durulması, yanlış boyun hareketi ve oturuş biçimi boyun fıtığına neden olan etkenlerdir. Fıtığın nüksetme şekli bel fıtığı ile aynı olmasına rağmen boyun fıtığını meydana getiren hareket şekli farklıdır.

Bel Ve Boyun Fıtığında Uygulanan Akupunktur Tedavi Etkisi Nelerdir?

Akupuntur ile bel ve boyun tedavisi yöntemi, fıtık çevresinde meydana gelen yapısal bozukluklarını altın iğne batırılması yoluyla tedavi etme yöntemidir. Akupunktur vücutta bulunan serotonin hormonunu aktif ederek ağrı kesici görevi görür. Tedaviye olan etkisi çok kapsamlı olup merkezdeki ağrıyı giderir, kasları gevşetir, şişkinliği azaltır, psikolojik olarak ta kişinin rahatlamasını sağlayarak ağrının asgariye inmesini sağlar. Haftada en az 3 kez ve toplamda 18 seans akupunturtedavisi uygulanarak ağrılardan kurtulmak mümkündür.


Bel Ve Boyun Fıtıklarında Akupunktur Tedavisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Show Tv Whatsapp İhbar Hattı İletişim Bilgileri Bloke Olan Turkcell Puk Kodu Tekrar Nasıl Açılır? Akraba Evliliğinin Hamilelikte Sakıncaları Kart Güvenlik Kodu CVV Nedir? 2017 Volvo S90 Test Sürüşü – VİDEO Tiroid Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil