Beyin Gücünüzü Artıracak 5 Önemli Öneriler

Ana Sayfa » Sağlık » Beyin Gücünüzü Artıracak 5 Önemli Öneriler

Beynimiz aslında çok farklı karmaşık bir sistem yapısına sahiptir. Beynimiz de yaklaşık 1 milyona yakın sinir hücre sistemi vardır. Ve bu sinir hücreleri birbirleri ile bağlantılıdır.

Bu bile beynimizin ne kadar karmaşık bir yapıya sahip olduğunu gözler önüne seriyor desek doğru söylemiş oluruz. İşte beyin gücünüzü arttıracak 5 öneriyi sizleri hemen sunuyoruz.

Beyin Gücünüzü Artıracak 5 Öneri

1- Beyin koşusu, evet beyin koşusu olarak tabir ettiğimiz araştırmalara göre sürekli egzersiz ve spor yapan insanların çok daha sağlıklı bir beyin yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Uzmanların araştırmalarına göre sürekli egzersiz yapan bireyler diğer beyin yapılarına göre 2 kat daha fazla beyin hücresiz tespit edildiği ortaya çıktı.

2- Beyninize hükmedin ve egzersiz yaptırın, Beyin hücrelerinizi canlandıran tek şey ancak fiziksel aktivite olmamalı. Fiziksel aktiviteler de beyninizin gücünü arttırma da büyük rol oynamaktadır. Yapmış olduğunuz bu aktiviteler çalışmayan kaslarınızı çalıştırıyor ve başka bir açıdan görme ve düşünme gibi farklı faaliyetler de beyninizin egzersiz yapmasını sağlamaktadır.

3- Merak, evet merak edilenleri beyninize bir sorun. Beyin yapısı geriği beynimiz oldukça meraklı bir organdır. Herşeyi çok çabuk öğrenmek ister ve bunun için beynin bazı kısımlarına sinyaller gönderir. Beyninize en iyi egzersiz yaptırmanın diğer bir yoluda “Neden” diye sormaktan geçiyor. Kendinize günde alışkanlık edinin ve günde en az 5 defa neden diye kendinize bir sorun.

4- Sık Sık Gülün, gülmek her açıdan iyidir. Hem beyninizdeki kasları genişletmiş ve çalıştırmış olursunuz hemde bedeniniz huzur bulmuş olur. Bu açıdan beyninizin daha iyi çalıştığını da gözlemleyebilirsiniz. Uzmanlar gülmenin vücuda pozitif bir etki edeceğinden bahsetmişlerdir. Gülmek bunun yanında stres ve sıkıntıyı da yok etme özelliğine sahiptir.

5- Balık yiyin, evet her hafta beyin gelişimi için oldukça önemli olan besinler den biri olan deniz mahsulü ürün bol bol balık tüketin. Balıkta bulunan OMG3 özellikle de kalp sağlığınız için oldukça faydalı bir besindir. Son araştırmalara göre OMG3’ün son zamanda incelemelere göre beynin zar tabakasındaki fonksiyonunu artırarak beyin güçlendirme de etkili olduğunu gösteriyor.


Beyin Gücünüzü Artıracak 5 Önemli Öneriler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Farmville Hesabı Yönetimi ve Silme İşlemi Farklı Şal Bağlama Modelleri 2017 Hibiskus Şerbeti Tarifi ve Faydaları Kanal D Şule İle Vitrindekiler İletişim Bilgileri Nokia 5 Yeni Akıllı Telefonu Ağustos’ta Satışta Deniz Suyunun İnsana Faydaları Nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil