Bilgisayarınızı Hayata Döndürebilecek 8 Windows Aracı

Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayarınızı Hayata Döndürebilecek 8 Windows Aracı

Bilgisayarınız hayatınızda size eşlik edecek ve kolaylık sağlayacak sadık dostlarınızdır. Onlara iyi bakmalı ve korumalısınız. Bilgisayarların donanımları çok hassas oldukları için ve çabucak bozulabildikleri için çok titiz ve temkinli davranmanız gerekmektedir. Bilgisayarların yazılımsal bakımını ise güvenilir ve koruyucu programlar ile yapmanız gerekir. Bu programlar şunlardır;

Advanced SystemCare

Bilgisayarınızın yazılımsal doktoru diyebileceğimiz sayılı, nadir yazılımlardan birisidir. Faydaları ve işlevleri anlatmakla bitmeyen program siz unutsanız dahi bilgisayarla işiniz olmadığı sıralar bilgisayarınıza bakım yapabilmekte, bu bakımları sizden daha çok önemsemektedir. Hafızanızda yeterli alan kalmadı veya fazlasıyla yoruldu, ASC (Advanced SystemCare) ‘i açıp birçok alanda temizlik yapabilirsiniz. “Boş Dizin Tarama” ,”Hafıza Temizleme” , “Kayıt Defteri Bakımı” gibi temizleyici birçok program bilgisayarınızın ömrüne ömür katar. Eğer Harddisk’in zarar gördüğünü düşünüyorsanız hard disk eki hataları düzeltip bakımını yapabilmektedir. RAM ‘den yana sıkıntınız var ise ve Bilgisayarınız ciddi anlamda yavaşlıyor ise Anında derin temizlik yapabilecek ve Turbo modu sayesinde sadece sizin açtığınız programlara yöneltilecek sayılı programlardan birisidir.

CCleaner

Birçok reklam, virüs, silinmiş program artıkları, sistem arıkları, çerezleri, geçmişlerini tek tarama ile silip süpüren ve bilgisayarınızı ciddi anlamda rahatlatarak hızlandıran nadir programdır. Bilgisayarınızı çöplük olarak görüyorsanız bu programı kullanarak bilgisayarınızı tertemiz hale getirebilirsiniz.

MSI Afterburner

Yeni nesil donanım parçaları ile beraber birçok oyun güçlenmekte ve gelişmektedir. Eski veya ucuz donanım parçaları yeni nesil oyunları açamayacağı için devreye MSI Afterburner giriyor. MSI’ın resmi programı olan “Canavar” tabiri ile nitelendirilen bu program en eski grafik donanımını dahi Jet haline getirebiliyor. Bu yüzden simgesi Jet olan bu program “OC” dediğimiz normalin üzerine çıkmak “hız aşırtmak” adını verdiğimiz güçlendirme yöntemini tek program ile hızla yapabilmektedir. Ciddi performans artışlarına sebep olduğu için çok sevilmesine ve bilgisayarların olmazsa olmazı haline gelmesine neden olmuştur.

İnternet Download Manager

Tarayıcınızda görüp duyabileceğiniz her türlü Video, Ses, Sıkıştırılmış dosya vb. birçok indirmeleri daha hızlı ve güvenli şekilde yapabileceğiniz basit ama etkili programdır.

Google Chrome

Windows’un C++ dili ile yazılmış en iyi tarayıcılarından olan Chrome birçok siteyi anında indirebildiği için en çok kullanılan Tarayıcı unvanını almaya hak kazanıyor.

Exel

Devlet dairelerinde dahi kullanılan, muhasebecilerin göz bebeği, Hastane vb. kuruluşların olmazsa olmazı Exel birçok listeyi tutabilmekte, program ve hesaplarınızı kolaylıkla yapabilmekte, takip veya kontrol listelerini hazırlayabilmektedir. Bu program Microsoft Windows ortaklığında Xp sürümünden sonra bütün Windows bilgisayarlarında mevcuttur.

qTorrent

qTorrent en iyi toplu indirme istemcisidir. Eğer bir diziyi tam sezonlarıyla birlikte toplu olarak indirmek istiyorsanız veya büyük boyutlu programları sağlıklı bir şekilde almak istiyorsanız qTorrent işinize fazlasıyla yarayacaktır. Premium ücret karşılığında indirdiğiniz Torrentlerinize anında virüs taraması yaparak sizi olası tehlikelerden korumaktadır.

Windows Defender

Dünya çapında bilinen fakat pek ilgi görmeyen Windows’un resmi Anti Virüs programı olan Windows Defender aslında dünyadaki bütün AV programlarından daha güçlü ve güvenilir olduğunu Windows’un 7 sürümünde açıkça belli etti. Yapılan araştırmalarda Windows Defender’ın daha güçlü olduğu açıklanmıştır.


Bilgisayarınızı Hayata Döndürebilecek 8 Windows Aracı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı? Euro Truck Simulator 2 Oyunu Sistem Gereksinimleri Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Google Chrome Uygulaması İndir Sosyal Medya Profili İçin Doğru Fotoğraf Nasıl Olmalıdır? Euro Truck Simulator 2 Oyunu İndir

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil