Bir gezegenin oluşumu dünya nasıl oluşmuştur?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Bir gezegenin oluşumu dünya nasıl oluşmuştur?

Bir gezegenin oluşumu dünya nasıl oluşmuştur? Kozmik füze saldırılarını yaşamak için bütün bunlarda dünyanın doğumu ve gelişimi için en başa gitmemiz gerekmektedir. Hemde neden buradayız sorusuna da cevap bulmuş olursunuz.

Geçmişe yolculuğumuz 5 milyar yılı öncesine dayanmaktadır. Ama bu ne kadar doğru mavi gezegenden hiç bir işaret belirtisi yok.

Yeni doğmuş bir yıldız ve güneş bir toz buluta çevrili bir haldeydi. Belki de dünya ya çok erken mi geldik daha dünya bile oluşmadan önce?

Zamanı biraz hızlandıracak olursak yer çekiminin kayaları küçük küçük toz bulutuna dönüştürdüğünü görmekteyiz.Bir gezegen kadar karmaşık bir algının sadece toz ve kayadan oluşması ne ilginç değil mi?

Milyonlarca yıl boyunca yer çekimi bu kayaları birleştirmektedir. Güneşi çevreleyen yüzlerce gezegenden biri olan Dünya’yı oluşturmaktadır. Ama bundan 4.5 milyar yıl kadar önce gezegenimiz bir evden çok cehenneme benziyordu.

İşte merak edilenler ve daha fazlası için devamını video’dan seyredebilirsiniz. İyi seyirler.


Bir gezegenin oluşumu dünya nasıl oluşmuştur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kırmızı Biber Dolgulu Rulo Köfte Tarifi Okulda Havanıza Hava Katacak Zekice Düşünülmüş Hileler Nelerdir? Patatesli Rulo Milföy Böreği Tarifi Türkiye YouTube Kullanıcı Profili Araştırması 2016 Verileri Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast) Filmi Fragmanı Star Tv Zuhal Topal’la İzdivaç Başvuru Formu

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil