Bir Sitenin WordPress Olup Olmadığı Nasıl Anlarsınız?

Ana Sayfa » İnternet » Bir Sitenin WordPress Olup Olmadığı Nasıl Anlarsınız?

İnternette bulunan web sitelerinin çoğu WordPress alt yapısını kullanmakta ve bu alt yapı sayesinde web siteler birçok uygulamaya sahip olabilmekte. Haber siteleri, blog siteler, video paylaşım siteleri gibi birçok siteler günümüzde WordPress tabanı kullanmakta.

Bir İnternet Sitesinin WordPress Tabanlı Olup Olmadığını Anlamanın Yolları

1- Admin Giriş Yolunu Kontrol Etmek

WordPress tabanlı web sitelerinin tamamında eğer güvenlik sebebiyle değişiklik yapılmadıysa admin giriş yolu aynı olarak sunuluyor. Bu da aaa.com/wp-admin şeklinde. Bir web sitesine girildiğinde site uzantısı sonrası /wp-admin eklenerek admin giriş yolunu açılabilir. Girdiğimiz web sitesinde bu yol açılmıyorsa o site ya bir WordPress tabanlı site değildir ya da güvenlik sebebiyle admin girişi değiştirilmiştir. Yani tek başına bu yöntemin uygulanması ve sonuç alınmaması o sitenin WordPress olmadığı anlamına gelmez. Bunu tam diyebilmek için diğer kontrol yöntemlerinin de aynı web sitesi için uygulanması gerekir.

2- Web Site Giriş Panelini Kontrol Etmek

WordPress tabanlı web sitelerinin tümünde giriş paneli de standart olarak sunulur. Bunu kontrol etmek için web site isim uzantısı sonrasına /wp-login.php eklemek gerekir. Kontrol sonrasında giriş paneli açıldığında site WordPress tabanlıdır.

3- Site Kaynak Kodlarını Kontrol Etmek

WordPress tabanlı sitenin kaynak kodlarında belli başlı şeyler bulunur. Bunlar “wp-content/themes”,”wp-includes” gibi. Girilen herhangi bir sitede kaynak kodları kontrol edildiğinde bu ekler bulunduğu takdirde site bir WordPress sitesidir.

4-isitwp.com Sitesi Yardımıyla Kontrol Etmek

isitwp.com sitesi girilen sitelerin WordPress olup olmadığının kontorlünün sağlanmasına yardımcı bir web sitesidir. isitwp.com sitesine girildiğinde “enterthe domain name” yazılı olan yere incelenecek sitenin uzantısı ile birlikte ismi yazılarak ve “lookup” butonuna basılarak kontrol edilir. “Goodnewseveryone, tr.Wordpress.org is usingWordpress.” uyarısı alındığında sitenin WordPress sitesi olduğu anlaşılır. “Badnewseveryone, aaaaaa.com is NOT usingWordpress.” uyarısı alındığında ise sitenin WordPress sitesi olmadığı anlaşılır.


Bir Sitenin WordPress Olup Olmadığı Nasıl Anlarsınız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Oğuzhan Koç – Küsme Aşka Klibi İzle Google Çağrı Merkezi Mail ve İletişim Bilgileri Ormanda bir yavru kuş şarkısı flüt notası nedir? Kuru Öksürüğe Hangi Bitki İyi Gelir? Kilo Almaya Yarayan Besinler Nelerdir? Windows 10’da Web Sitelerini Başlat Menüsüne Nasıl Eklersiniz?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil