Bluetooth Klavye Kullanmamanız İçin Mantıklı Sebepler

Ana Sayfa » Teknoloji » Bluetooth Klavye Kullanmamanız İçin Mantıklı Sebepler

Klavyeler, bilgisayar, televizyon, tablet, telefon gibi teknolojik aygıtlar üzerinde yazı yazmaya ve işlem yapmaya yarar. Çok eski bir bilgisayar bileşeni olmakla birlikte teknolojik gelişmelerden payını alıyor ve sürekli zenginleştirilerek geliştiriliyor. Bu gelişimlerin en son örneklerinden birisini de bluetooth oluşturuyor. Bluetooth, elektronik dalgalar ile iki veya daha fazla cihazın eşleştirilmesi ve birlikte işlem yapılmasını ifade eder. Mause veya veri aktarımında uzun yıllardır kullanılan bu gelişme, artık klavyelerde de tercih ediliyor.

Bluetooth Klavye Tercihi

Kullanıcıların bluetooth klavye tercih etmelerinin ilk nedeni, kabloların ortadan kalkması ve kullanıcıya çok daha rahat hareket imkanı sunabilmesidir. Bu sayede çalışma ortamları çok daha verimli kullanılabiliyor ve kabloların diğer malzemelere takılmasının önüne geçilmiş oluyor. Bluetooth klavyelerin bir diğer tercih nedeni ise kullanıcılara daha geniş alan sağlamadır. Çünkü bluetooth, kabloya göre daha uzak mesafeden işlem yapma olanağı sunuyor. Bu da bilgisayarların, televizyonların, tabletlerin çok uzak mesafelerden kontrol edilebilmesini sağlıyor. Ayrıca bluetooth klavyeler kullanıcılara daha rahat konum belirleme imkanı da tanıyor. Sabit klavyelerde belli bir duruş şekli olmasına rağmen bluetooth klavyelerde kullanıcı istediği pozisyonda klavyeyi kullanabiliyor.

Tablet ve Telefonlarda Bluetooth Klavye Kullanımı

Bluetooth klavyelerin sağladığı en büyük avantajlar, tablet ve telefonlarda karşımıza çıkıyor. Telefonlarda daha çok yaygın olmamakla birlikte tablet kullanıcıları tarafından oldukça çok tercih ediliyor. Klavyenin özelliğine göre bazen küçük bir cip ile bazen de bluetoothların karşılıklı eşleştirilmesi ile kullanılabiliyor. Bu sayede tabletler üzerinde daha rahat yazı yazma olanağı doğuyor. Tablet ekranından klavyeyi kaldırarak geniş ekran avantajı sunuyor. Bu sayede daha hızlı ve pratik yazı yazma, işlem yapma şansı tanıyor. Kısa yol tuşlarının çok daha etkin kullanılmasına olanak sağlıyor.


Bluetooth Klavye Kullanmamanız İçin Mantıklı Sebepler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pokemon GO Nedir, Pokemon GO Amacı Hakkında Bilgiler Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Tarkan Yep Yeni Klibi Yolla İzle Spina Bifida Hastalığı ve Tedavi Yolları Nelerdir? Çocuklarda Kalp Masajı Nasıl Yapılır? Kaydettiğiniz Fotoğrafları Snapchat’te Nasıl Paylaşırsınız?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil