Böbrek Taşı Tedavi Yöntemleri

Ana Sayfa » Sağlık » Böbrek Taşı Tedavi Yöntemleri

Böbrek taşı düşürmenin ne demek olduğunu bunu yaşayan insanlar bilir. Son derece ağrılı geçen bu süreçte ne ağrı kesici ne serum hiçbir şey fayda etmez. Bu süreçte hasta kıvranır ve taş düşene kadar bu sancı süreci devam eder. Böbrek taşı için yapılabilecek birçok yöntem varken bunlardan çoğu etki etmemektedir.

Böbrek taşı tedavisinde iki yöntem son derece etkili olmaktadır. Bu yöntemlerden ilki gilaburu meyvesidir. Özellikle iç Anadolu da yetişen (Sivas, Yozgat, Kayseri) hafif ekşimsi kırmızı renkteki bu meyve böbrek taşı tedavisinde son derece etkili bir yöntemdir. Günlük 3 öğün tüketimi ile birlikte böbrek taşlarının azalmasında ve tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Diğer bir yöntem ise gilaburu meyvesine göre çok daha etkilidir. Bu uygulama ile mevcut ameliyatlık böbrek taşlarında bile kırılma ve toz olma durumu görülebilmektedir. Denenmiş bu yöntem sayesinde kısa zaman içinde böbrek taşlarından kurtulabilir ve tekrar taş oluşumunu engelleyebilirsiniz. Bu yöntemi devamlı uygulamak son derece fayda sağlamaktadır.

Böbrek taşı tedavisi için uygulanacak bu yöntem de köy tavuğuna ihtiyaç vardır. Şöyle ki ilk olarak 3 adet köy tavuğunu canlı iken alın. Köy tavuğu olması ve serbest şekilde beslenmesi son derece önemlidir. Sonrasında bu üç tavuğu kesip taşlık kısımlarını çıkarın.

Taşlıkları iyice temizledikten sonra bu zarı alın ve temizlenene kadar yıkamaya devam edin. Sonrasında bu zarları bir bez üzerine sererek kurutun. İyice kuruduktan sonra bir havan içerisinde 3 adet tavuğun taşlığını ezin ve toz haline getirin. Sonrasında toz haline getirdiğiniz taşlığı bir kavanoz içerisinde saklayın.

Her sabah ve her akşam aç karnına bir çay kaşığı olacak şekilde taşlık zarını tüketin. Geçmiş olsun. Acil Şifalar dileriz..


Böbrek Taşı Tedavi Yöntemleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Adaçayının Faydaları Nelerdir? Efsane Aksiyon Oyunu Max Payne 4 Çıkmaya Hazırlanıyor Google Chrome Tarayıcısı Üzerinden Mesajlara Nasıl Emoji Kullanılır? Çikolatalı Spiral Kurabiye Tarifi Mutasyon Geçirmek Nedir? Çeşitleri ve Nedenleri Hakkında Bilgiler İphone’da iCloud Yedeklemesini Etkinleştirme

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil