Botoks Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Ana Sayfa » Bayanlara Özel » Botoks Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Tıpta çeşitli yöntemler ortaya çıkmış ve yaşlanma karşıtı çalışmalar son derece gelişmiş durumda. Botoks uygulaması da bu yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Botoks Nedir?

Botoksclostridiumbotulinum bakterisinden elde edilen bir toksindir. Botoks çeşitli hastalıklarda kas kasılmasını azaltmak için kullanılıyor. Estetik amaçlı olarak ise kırışıklıkların giderilmesinde ve mimik kaslarının etkisinin azaltılması için kullanılıyor. Genellikle alın ve kaş ortası kırışıklıkları giderilmesi için kullanılıyor. Bunun dışında dudak çevresi, burun ucu kaldırma gibi amaçlar için de kullanılıyor.

​​​​​​Botoks, 18 yaş ve üstündeki kişilere yasal olarak uygulanabilir; ancak doktorlar tarafından tavsiye edilen zaman,mimik kırışıklıkların oluştuğu 30 yaş sonrası olarak biliniyor. Botoks, düzenli olarak uygulandığı takdirde, kırışıklıkların azalmasında kalıcı etki gösterebilir. Botoks uygulaması 3 gün sonra etkisini göstermeye başlıyor ve 7-10 gün içinde etkisi netleşiyor. 4-6 ay sonra ise etki yavaş yavaş azalmaya başlıyor. Bu yüzden düzenli periyotlarda bu uygulamanın yapılması gerekiyor.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Öncelikle uygulama yapılacak olan bölgenin sterilize edilmesi gerekiyor. İlaç uygun bir şekilde sulandırılıyor. İlacın dozu kişiye özel olarak belirleniyor. Sterilize edilmiş cilt içine enjeksiyon yapılıyor. Sonrasında ise cilde antibiyotikli krem sürülüyor. Toplamda bütün bu işlemler 10-15 dakika sürüyor.

​​​​​Botoks İle İlgili 7 Önemli Bilgi

  • Uzmanı tarafından uygulanan botoks işlemi, yüzde şişlik ve ödeme sebep olmaz.
  • Hiçbir krem botoks etkisi göstermez. Kremler cilt yüzeyine sürülürken, asıl etkiyi yapacak olan uygulama, kaslara enjeksiyon olan botoks uygulamasıdır.
  • Botoks doğru uygulandığı takdirde kişide donuk ve mimiksiz bir ifade oluşmaz; aksine güzel ve genç bir görünüm elde edilir.
  • ​​​​​Botoksun etkisi geçince cilt daha kötü hale gelmez. Sadece eski haline dönüşür. Düzenli uygulama sonrası ise kırışıklık kalıcı olarak azalmaya başlar.
  • Botoksun, dermatoloji veya plastik cerrahi uzmanları dışındaki kişilerin yapması yasal değildir.
  • Botoks belli durumlarda tutmayabilir. Uygun dozda kullanılmazsa, ilaç uygun şekilde saklanmamışsa, kişinin kullandığı antidepresanlar, hipertansiyon ilaçları erken çözülmeye sebep olabilir.
  • Botoksun nadiren de görülse yan etkileri vardır. Bunlar; göz kapağında düşme, çift görme, asimetri, enjeksiyon yerinde kızarıklık, morarma. Bu etkilerin hepsi geçicidir, kalıcı değildir.

Botoks Uygulaması Nasıl Uygulanır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir? İOS Güncelleme Yüklenemedi Hatası ve Çözümü Facebook Çağrı Merkezi Telefon ve Mail Bilgileri Aleyna Tilki – O Sen Olsan Bari Klibi 25 Milyon İzleyiciye Ulaştı 2017 Topuklu Ayakkabı Modelleri Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil