Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Çatı katları sıcak ve genelde basık olur. Özellikle yaz ayları için düşünülürse mutlaka klima kullanmakta fayda var.

Basık ve tavanı düşük olduğu için açık renkli küçük mobilyalar ile dekore edilmelidir. Büyük masalar, geniş kitaplıklardan, büyük raflardan kaçınılmalı ve portatif ürünler hafif mobilyalar kullanılmalıdır. Genelde küçük pencereleri olduğu için küçük bir perde yeterli olacaktır. Perdenin açık tonlarda olması ilk tercih edilen seçenek olmalıdır.

Yerler ve duvarlar yine açık ve ferah renklerden seçilmelidir. Taban için büyük ve kalın halılardan kaçınılmalıdır. Daha ince daha otantik kilimleri tercih edilebilir. Duvarlarda büyük aksesuarlar kullanılmamalı. Odaya derinlik ve genişlik katması açısından ayna detayı göz önünde bulundurulabilir. Eğer ayna düşünmezseniz duvarı boş bırakmanızda fayda var. İlla duvar boş durmasın derseniz küçük ve dekoratif bir raf yaptırabilirsiniz.

Çatı Katı DekorasyonÖnerileri

Çatı katı dekorasyonunda en önemli detaylardan biri de aydınlatmadır. Oda zaten basık olduğu için büyük ve sarkık avizeler yerine kısa ve sadece avizelerden faydalanabilirsiniz. Bunun dışında aplik kullanımını da düşünebilirsiniz. Küçük ve dekoratif bir abajurdan da destek alabilirsiniz. Tavanda ahşap kullanmak basık olan alanı yumuşatmada yardımcı olacaktır. Bunun dışında germe tavan yaptırabilirseniz daha iyi duracaktır.

Sihirli Dokunuş

Çatı katlarındaki sihirli dokunuş köşelerdeki kullanılmayan üçgen alanlardır. Buralara çok yer kaplamayan dekoratif dolaplar yaparak hep kullanılmayan yerleri değerlendirmiş hem de fazla olan eşyalarınızı oraya koyabilirsiniz. Ayrıca mobilyalarınızı bu dar alanlara yaklaştırarak daha geniş kullanım alanı kalmasını sağlayabilirsiniz. Oturma grubunuzu ya da yatağınızı ışık alan bir noktaya koymanız gün ışığınızdan daha fazla yararlanmanıza sebep olacaktır.

Çatı katı dekorasyon açısından oldukça kullanışlı ve gösterişli bir hal alabilir. Tek yapmanız gereken öneriler doğrultusunda zevkinize göre dekore etmektir. Eğer romantik bir ortam için düşünüyorsanız loş bir aydınlatma kullanabilirsiniz. Duvarlarınız açık renkli olursa loş ışık daha farklı ve romantik bir şekilde yansıma sağlayacaktır.


Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple İphone 6s’te 3D Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır? Bel Ve Boyun Fıtıklarında Akupunktur Tedavisi 10 Alternatif Noel Şarkısı Sayın Nihat Hatipoğlu Telefon ve Whatsapp İletişim Bilgileri Kıbrıs Bankaları KKTC Bankaları Eski Cihazlarda İos 10’u Hızlandırma

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil