Chrome’da Masaüstü Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Chrome’da Masaüstü Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Chrome günümüzde kullanılan tarayıcılardan en popüler olanları arasındadır. Özellikle hızlı oluşu, kullanıcılar tarafından Chrome kullanılmasını oldukça öne çıkartan bir sebep olarak görülüyor. Chrome’un bir diğer özelliği ise masaüstü bildirimleri sağlaması. Masaüstü bildirimlerle etkileşimlerden anında haberdar olunup, bunlarla ilgilenilmesi vakit kaybetmeden sağlanabilmektedir. Fakat yine de çalışma, dinlenme veya konsantrasyon gerektiren bazı durumlarda bu bildirimler kullanıcılar tarafından dikkat dağıtması sebebi ile tercih edilmemektedir. Kullanıcıların bu bildirimleri devre dışı bırakabilmesi için gerekli olan basamaklar şöyle sıralanabilir;

Chrome Bildirimlerini Kaldırma

  • Chrome’un masaüstü bildirimlerini devre dışı bırakabilmek için ilk olarak Chrome’un ayarlar menüsüne girmek gerekmektedir. Bunun için ise ilk yapılması gereken Chrome ana sayfasında iken sağ üst köşede bulunan üst üste 3 nokta işaretli butona basılmalıdır.
  • Bu butona basıldıktan sonra “ayarlar” seçeneği seçilmelidir.
  • Ayarlar seçeneği seçildikten sonra sayfada aşağıya doğru inilmelidir. Alt kısımlarda “gelişmiş ayarları göster” seçeneği bulunmaktadır. Bunun üzerine tıklayarak bu seçenek aktif hale getirilmelidir.
  • Bu kısımda “gizlilik” kısmına gelinmelidir.
  • Gizlilik kısmında bulunan “içerik ayarları” butonu tıklanarak açılmalıdır.
  • İçerik ayarları menüsünden aşağı doğru inerek “bildirimler” kısmına gelinmelidir.
  • Bu menüde 3 adet kısım bulunmaktadır. Bu başlıklardan ilki bildirimlerin alınmasını sağlıyor. İkincisi seçilen bildirimlerin alınmasını sağlıyor. Sonuncusu ise bildirimlerin hiçbir şekilde alınmamasını sağlıyor. Başlıklardan anlaşılacağı gibi ilki seçildiği takdirde her türlü bildirim alınmakta, ikincisi seçildiği takdirde önce ekranın üst kısmında çizgi halinde bildirimin onaylanmasını gerektiren bir ileti gelip o siteye özgü bir seferlik ya da birçok seferlik izin verilip verilmeyeceği sorulmakta, sonuncusunda ise hiçbir şekilde bildirim gelmemektedir. Bu seçeneklerden kullanıcıya uygun olan seçilmeli ve bildirim ayarları kullanıcı tarafından yapılmalıdır.

Chrome’da Masaüstü Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Grand Theft Auto 5 PC Oyunu Sistem Gereksinimleri Siroz Hastalığı Nedir? Belirtileri Nasıl Başlar? Kanal 7 Dr. Feridun Kunak Show İletişim Bilgileri Samsung Klavye Durduruldu Hatası ve Çözümü Okulda Havanıza Hava Katacak Zekice Düşünülmüş Hileler Nelerdir? Youtube ‘a Kendimi Şanslı Hissediyorum Butonu Nasıl Eklenir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil