CNC Lovati Makinesi Nedir?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » CNC Lovati Makinesi Nedir?

Cncler ne demektir?

Evet arkadaşlar öncelikle bunu bir kısca tanıyalım istedik. CNC makineleri bilgisayar kontrolünde çalışan makineleri yöneten bir sistemdir. Bunların da kendi araların da isimleri mevcuttur. Ancak genelinde CNC adı verilmektedir.

Örneğin cam sektöründen bahsedecek olursak bir çok cam kesme delme ve kenar işleme olmak üzere CNC makineleri mevcuttur. Bunlardan bazıları ise, intermac, su jetleri, besena, spinner, hermle ve lovati diye gruplandırılabilir.

Sizlere kısaca Lovati den bahsetmek istiyorum. Lovati hazır camların kenarlarını işlendiği makinelere deniyor. Öncelikle hangi cam işlenecekse onun programı bilgisayardan çizim programı ile çiziliyor.

Ardından camları makinelere yerleştirmek için ayar yapılması gerekmektedir. Bu da vantuzlar ve dayamalar sayesinde gerçekleşiyor.
Camı sabitleyebilmeniz için dayama noktalarına ihtiyaç vardır. Burada 3 adet dayama noktası belirlenmektedir. Bu 3 dayama noktasına hangi cam işlenecekse eğer dayamalara dayayıp makineye camı gönderebiliriz.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise camların çok sık olmakla birlikte kumpas yardımı ile camları ölçülmesi gerekiyor.

Çünkü müşteriler sizden bir ürün istiyor ve şu şu toleransların arasında bu camı işleyin diyor. Ondalık kesirlere bakacak olursak +- 0,2 bir tolerans gösterdi diyelim camın ölçüleri de 158*240*4mm bir cam burada önemli olan durum camı 158.20 ile 157.80 aralığında işlemeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı durum boyu içinde geçerlidir.

Yani kısaca özetleyecek olursak bu CNC’ler firmalara özel olarak üretilen makinelerdir. Sipariş üzerine üretim gerçekleştiriliyor ve kurulumu yurt dışından elemanlar gelerek gerçekleştiriyor.


CNC Lovati Makinesi Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ofiste Sağlıklı Beslenme Tüyoları Teamspeak Nedir? Teamspeak Hangi Amaçla Kullanılır? Şok Market Broşürü Aşure Günleri Askerlik İşlemlerinizi E-Devlet Kapısından Kolayca Takip Edebilirsiniz Panik Atak Hastaları Nasıl Beslenmeli? Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil