Çocuklar Yaz Tatilini Nasıl Değerlendirmeli?

Ana Sayfa » Eğitim » Çocuklar Yaz Tatilini Nasıl Değerlendirmeli?

Çocuklar Yaz Tatilini Nasıl Değerlendirmeli?

Çocuklar için yaz tatili son derece önemli bir dönemdir. Bütün bir yılın yorgunluğunu ve yoğunluğunu atmak için oldukça önemli bir süreç olan yaz tatili bu nokta da iyi programlanmalıdır. Bu sebeple çocukların yaz tatilini değerlendirmesi için bu yönde iyi bir plan hazırlanmalı ve çocukların yılın yorgunluğunu atması için gerekli aktiviteler yapılmalıdır. Yaz tatilinin değerlendirilmesi aşamasında anne ve babaya büyük görev düşmektedir. Bu nedenle bu aşamada çocuğu kendi haline bırakmak son derece yanlış bir davranıştır.

Çocuğun yaz tatiline girmesi ile birlikte çocuğunuza ders çalışma baskısı uygulamayın. Bunun yerine boş zamanlarında derse yönlendirmeyi deneyin. Unutmayın bütün bir yılı çocuğunuz zaten ders ile geçirdi, bu dönemi de tamamı ile ders çalışmaya adarsa bir sonra ki yıla yorgun ve isteksiz başlar, bu durumda çocuğun başarı düzeyini aşağı çeker.

Yaz tatiline girilmesi ile birlikte çocuğunuzu ilk olarak kendi haline bırakın. Bu aşamada siz tatil planlarını ve yaz kurslarını ayarlayın. Bütçenize uygun olarak ister bir aylık ister bir hafta sonu tatili planı yapabilirsiniz. İki durumda çocuk için yeterli olacaktır.

Tatil planı ardından yaz kurslarını araştırın. Çocuğunuzun ilgisi hangi yönde ise o yönde bir aktivite için yaz kursu ayarlayın. Bu yüzme kursu da olabilir, bir kamp gezisi de olabilir, bir futbol kulübü de olabilir. Sonrasında yaz kursunun başlayacağı tarih aralığında planladığınız tatili ailecek gerçekleştirin.

Farklı ortamlar çocuk için faydalı olacaktır. Bu tatilin ardından eve döndüğünüz vakitte artık çocuğu kısa dönemli ders çalışmaya adapte etmelisiniz. Örneğin sabahları kısa bir tekrar ve akşamları konu için test çözdürmek doğru olacaktır. Sonrasında yaz kursuna başlayan çocuğunuzun yazı dolu dolu geçecektir.


Çocuklar Yaz Tatilini Nasıl Değerlendirmeli? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı? Euro Truck Simulator 2 Oyunu Sistem Gereksinimleri Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Google Chrome Uygulaması İndir Sosyal Medya Profili İçin Doğru Fotoğraf Nasıl Olmalıdır? Euro Truck Simulator 2 Oyunu İndir

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil