Dişlerin Genç Görünümü Korunabilir mi?

Ana Sayfa » Sağlık » Dişlerin Genç Görünümü Korunabilir mi?

Dişlerin genç görünümü, insanlarımızın hayatı boyunca gün geçtikçe yaşlanma süresinde dişler de etkilenebilmektedir. Bu dişler etkilenirken genelde yıpranıp, renkleri solar. Bunun gibi rahatsızlığı olan insanlarımız her 6 ayda bir diş taşı temizliği ve ağız bakımı yaptırmak zorundadır çünkü bu tedavi yöntemi dişlerin yaşlanma sürecini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İnsanlarımızda genelde yaşlı yüz görünmesinin en büyük sebeplerinden biri ise dişlerde aşınmadır.

Dişler aşındıkça boylarında kısalmalar, anatomik olarak ise de dişlerde bozulmalar meydana çıkar ve dudaklara uyumlu olan diş kavisleri de ortadan kaybolmaya başlar. Kişinin dudakları rahat bir pozisyondayken ortada görünmeyen kısa olan dişler kişileri yaşlı gösterir.

Dişin Genç Görünüm Kalmasının Tedavi Yolu

Kişilerin ağzındaki kısa kalmış dişler tekrar doğal boylarına tedavi yöntemiyle yaklaştırılıp görünümlerini de yüzün estetiğine göre uygun şekle getirmek mümkün olmaktadır. Son yıllarda porselen dediğimiz yani metal içerikli olmayan zirkonyum yaprak şekli gibi porselenler tekrar güzel ve hoş bir görünüm ortaya çıkarıyor. Ancak yüzün genç görünüm sağlaması için temel konu ise dişi kapsayan çene kemiği ve dişteki dokuların durumudur.

Ağzımızdaki çene kemiği, yanak ve dudaklarımıza destek olup ve dolgunluk sağlama görevini de görmektedir. Çene kemiğindeki erimeleri de yavaşlatmak ve bu sorunu ortadan kaldırmak için düzenli olarak diş tedavisi yapılması gerekli ve en önemlisi diş taşı temizliğinin olması gereklidir. Hastalarda genelde diş çekimi yapıldıktan sonra çene kemiğinde hızlı bir şekilde erimeler ortaya çıkmaktadır. Hasta bu erimeleri ortadan kaldırması için çekilen dişin yerine İmplant yapılarak bu erimeyi durdurmuş olur. İmplant yöntemi yapılmayıp klasik köprü gibi tedaviler sadece çekilen dişin yerini doldurmaktadır bu yöntem ise çene kemiğindeki erimeyi gidermez. İMPLANT yöntemiyle çene kemiği korunmakla kalmayıp yanak ve dudak da daha hoş görünüme sahip olur.


Dişlerin Genç Görünümü Korunabilir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2017 Yeni Bikini Modelleri Peynirli Dereotlu Mısır Ekmeği Tarifi Elma Sirkesinin Vücuda Faydaları Nelerdir? Ağustos Böceği Nedir ve Özellikleri Nelerdir? Fenerbahçe – Başakşehir Volkan Demirel’in Penaltı Vuruşu Tatil Sonrası Saç Bakım Önerileri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil