Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ana Sayfa » Sağlık » Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dış görünüşün çok şey olduğu günümüz dünyasında beyaz dişler güzel görünmenin önemli bir parçasıdır. Dünyada genelinde diş beyazlatıcı ürünlere yılda 1,9 milyar dolar harcandığı tahmin edilmektedir. Diş beyazlatıcı ürünlere para harcamak istemeyen ya da onları sağlık bulanlar için diş beyazlatmanın doğal yolları da vardır.

Kabartma Kozu ve Limon Suyu Macunu

Gerekenler

  • İki çay kaşığı kabartma tozu
  • Kabartma tozunu macun kıvamına getirecek kadar limon suyu
  • Diş fırçası

Uygulanışı

Kabartma tozu ile limon suyunu macun kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Dişlerinizi kağıt havlu ile kurulayın. Karışımı diş fırçası yardımı ile dişlerinize uygulayın, bir dakika bekledikten sonra ağzınızı çalkalayın.

Faydası

Kabartma tozunun içindeki sodyum bikarbonat, hafif aşındırıcı yapısıyla diş üzerindeki lekelerin giderilmesini sağlar. Ayrıca kabartma tozu, alkalin yapısıyla asit yoğun ağızların pH dengesi düzenler.

Çilek Tuz ve Kabartma Tozu Karışımı

Gerekenler

  • 2 adet büyük çilek
  • Bir miktar deniz tuzu
  • Yarım çay kaşığı kabartma tozu

Uygulanışı

Çilekleri püre haline getirin, üstüne deniz tuzu ve yarım çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. Dişlerinizi kağıt havlu ile kurulayın. Karışımı diş fırçası yardımı ile dişlerinize uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra ağzınızı çalkalayın. Bu işlem her gece yapılmalıdır.

Faydası

Çilekte yüksek miktarda C vitamini vardır. Bu da dişlerinizin sarıya dönmesine neden olan diş plağının yok edilmesine yardımcıdır. Aynı zamanda çilekte bulunan malik asit diş yüzeyindeki

lekelerin silinmesini sağlar. Karışımdaki tuz ise diş yüzeyine leke oluşumuna neden olan maddelerin aşındırılması görevini görür.

Hindistan Cevizi Yağı

Gerekenler

  • Bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Uygulanışı

Sabahları dişlerinizi fırçalamadan önce bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağını ağzınıza alın, dişlerinin arasından geçecek şekilde ağzının içinde 10 dakika boyunca ileri geri ittirin. Sonra tükürüp dişlerinizi fırçalayın.

Faydası

Hindistan cevizi yağının içindeki laurik asit, dişin sarı renkte görünmesine neden olan diş plağındaki bakterileri yok eder.

Sararan dişleri beyazlatmaktansa dişlerin hiç sararmasını sağlamak çok daha kolaydır, bunun için yapılması gereken de dişleri düzenli fırçalamaktır.


Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Elma Sirkesinin Vücuda Faydaları Nelerdir? Fırında Yoğurtlu Soslu Patates Tarifi Web Sitesinde Robots.txt Dosyası Ne İşe Yarar? Kalp Çarpıntısının Nedenleri ve Tedavisi Fesleğen Nedir? Faydası Var Mıdır? Euro Truck Simulator 2 Oyunu İndir

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil