Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Ana Sayfa » Bayanlara Özel » Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Saçlarınızın rengini sık değiştiriyorsanız dikkat edin her renk size yakışmayabilir.  Bunun nedenlerinden bazıları cilt tonunuz, gözlerinizin rengi ve yaptığınız makyaj olabilir. Eğer doğru saç renginizi seçebilirseniz bu sizi olduğunuzdan daha genç, daha güzel gösterebilir.

Peki, doğru saç rengini nasıl seçebiliriz?

Öncelikle açık tenli ve makyaj yapmayı seviyorsanız açık renk sarı tonları, bej ve küllü renkler tam size göre. Açık renk boyalar cildinizi solgun gösterdiği için makyaj yapmak gerekmektedir. Kullanımı zordur fakat bakabilirseniz çok güzel sonuçlar doğabilir. Koyu tenliyseniz kestane renkleri, koyu kumral ve çikolata renkleri kullanmalısınız. Böylelikle daha doğal görünebilirsiniz.

Göz rengine göre doğru ve doğal saç rengi nasıl seçilir?

Saçlarınızın rengiyle göz renginiz ne kadar uyumlu olursa o kadar doğal ve güzel görünürsünüz. Gözleriniz mavi, yeşil, ela renkse bakır tonları, açık sarı renkler ve kızıl tonları size uyum sağlar. Açık ve koyu kahve, siyah renk gözleriniz varsa çikolata ve kestane renkleri kullanmalısınız. Saçlarınız da ışıltı kullanmayı da düşünebilirsiniz.  Bu sayede gözleriniz daha parlak ve güzel görünür. Aynı şekilde saçlarınız da bir o kadar doğal görünür. Mesela ombre ve balyaj kullanımı hem çok kullanışlı hem de saçlarınızın güzel ve ışıltılı görünmesini sağlıyor.  Bu model eğer saçınızın dipleri beyaz değilse sık boya yapmak istemeyenler için uygundur.

Saç rengine göre makyaj

Doğru saç rengimizi bulduk diyelim peki saç rengimize uygun makyajı nasıl yapabiliriz? Saçımızın rengi,  boyutu,  bir de yaptığımız makyaj hepsi bir bütün.  Birinden birini yapamazsak hepsi kötü gözükebilir.  Açık sarı saçlarınız varsa buğulu göz makyajı ve pembe tonlarında makyaj yapmalısınız.  Saçlarınız kızıl tonları ise narçiçeği renk ruj ve yeşil,  mavi tonlarında göz makyajı uygun olur.  Siyah renk saç kullanıyorsanız kırmızı ruj ve pastel renkler kullanmalısınız.


Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Modern Oturma Odaları 2018 Yeni Volvo S90’nın Güvenlik ve Çarpışma Testleri Kavrulmuş Tel Şehriye Salatası Tarifi Yeni Samsung Galaxy S8 Özellikleri Sırt Eğriliği Nasıl Düzeltilir Hadise – Şampiyona Şeker Geliyor Klibi İzle

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil