Domates Suyunun Faydaları

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Domates Suyunun Faydaları

Domates suyu kişi için vitamin ve mineraller sayesinde mükemmel bir besin maddesi olarak bilinir. A, K, B1, B2, B3, B5 ve B6 vitaminleri ile magnezyum, demir ve fosfor mineralleri bakımından zengin bir kaynak olan domates suyu sağlık açısından çok fayda sağladığı bilinmektedir.

Domates Suyu Özellikleri

  • A ve C Vitaminleri Bakımından Zengindir
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine, gözün daha iyi görmesi ve görme ile ilgili hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Bu vitaminler ayrıca kemik ve diş sağlığının korunmasına da destek olur.
  • İçinde bulunan sodyum ve lif sayesinde vücudunuz zayıf düşmez ve daha az açlık hissedersiniz. İnsan vücudu, ihtiyaç duyduğu besinleri ve kalori miktarını domates suyu ile karşılar. Böylece metabolizma için süreç bozulmadan devam eder. A ve C Vitaminleri açısından çok fazla zengin besin değeri sunar.
  • Domates Suyu Antioksidanlarla Doludur
  • Uygulanması ve tüketimi için vücudunuzda yer alan serbest maddelerin temizlenmesi hususunda yardımcı olur.
  • Vücudun daha genç ve daha enerjik kalmasını sağlar.
  • Bir bardak domates suyu vücudun enerji üretimi hususunda çok fayda sağlar.
  • Domatesin içerisinde yer alan likopenin prostat kanserine yakalanma riskini azalttığı ve domatesteki su ve liflerin de kolon sağlığının korunmasına destek olduğu sanılmaktadır.
  • Kalp rahatsızlığı riskini azaltır.

Domates suyu; içeriğindeki potasyum, folat ve B6 Vitaminleri sayesinde kalp rahatsızlığının önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca kalp sağlığını zedeleyen bir kimyasal seviyelerinin iyileştirilmesini sağlar. Çalışmalar, domates içeren diyetlerin riski yaklaşık %30 azalttığını göstermiştir. Domates suyu ve kemik sağlığı ise insanların büyük çoğunluğu sütü kemik sağlığı ile ilişkilendirirler. Ancak domates de iyi bir kemik sağlığı için faydalı olabilecek besinler arasındadır. Domatesin içerisinde yer alan K Vitamini kemik sağlığı ile ilişkilendirilen en önemli vitaminlerden birisidir.


Domates Suyunun Faydaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Windows 10’da Hangi Uygulama Ne Kadar Pil Tüketiyor? Aksak Rekabet Piyasası Nedir? Haşhaşlı Susamlı Kurabiye Tarifi 2017 Salon Takımı Modelleri Pokemon GO Nedir, Pokemon GO Amacı Hakkında Bilgiler İrem Derici Öldü Mü? Son Durumu Hakkında Bilgiler

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil