Drift Nedir? Arabayla Drift Yapma Teknikleri Hakkında Bilgiler

Ana Sayfa » Otomobil » Drift Nedir? Arabayla Drift Yapma Teknikleri Hakkında Bilgiler

Drift Nedir? Arabayla Drift Yapma Teknikleri Hakkında Bilgiler

Evet arkadaşlar ne yazık ki günümüzün yeni çılgınlığı araba ile drift yapmaktadır. Özellikle şahinci ve bmw ci arkadaşlarımız.

Ancak yazımıza başlamadan önce sizlere önemli bir not belirtmek istiyorum. Şehir içinde trafiğin bol olduğu alanlar da kesinlikle bu olayı deneyin. Yasalara da aykırı gelmeyin. Hem kendi canınızı yakmayın hemde karşı tarafa bir zarar vermeyin. Böyle durumlar da Drift yapacak olursanız trafiğe kapalı alanlar seçip o tür bölgeler de istediğiniz gibi eğlenip Drift yapabilirsiniz.

Peki şimdi gelelim asıl konumuza Drift Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Bir diğer adı ise yanlama olarak geçmişten günümüze kadar gelen ve daha bunun gibi bir çok yabancı isim kullanılmıştır. Drift asıl amacı insanlara gösteri maksadı ile yapılan eğlenceli hareketlerdir. Tabi bu hareketleri de yaparken araçlarınıza kesinlikle zarar vermemeye dikkat ediniz.

Uzun süreli yanlamalar da tekerleklere ve alt takıma ciddi zararlar verebilirsiniz. Bu durumu en aza indirmek istiyorsanız Drift süresini olabildiğince kısa tutmaya özen gösteriniz. Drift yaparken jantlarınızın en düşük ebatı 17″ sevsiyesinde olması gerekmektedir. Ayrıca ince yanak lastikler kullanılması sizin yararınıza olacaktır.

Eğer güçlü bir motora sahipseniz ve donanımı kaldırıyorsa o zaman herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyoruz. Rahatlıkla yanlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Drift Yapma Teknikleri Nelerdir?

Şimdi arkadaşlar bu durum öyle hemen herkesin rahatlıkla yapabileceği birşey değildir. Riski durumları da mevcuttur. Kendinizi iyice eğitmeden yanlamaya felan kalkmayın ardından kötü sonuçlar doğurabilir. Bu hususlara kesinlikle dikkat etmeniz de fayda var.

Şimdi virajı tam alırken debriyaj pedalına sonuna kadar köklenir ardından viraj içerisine doğru yönlenme hareketi yaparken el freni yavaşça astılınır. Hemen akabinde arkanın kayması ile birlikte gaza hızlı bir şekilde yükleme yapılır. Direksiyonu ise tam tersi yöne çevirmeniz gerekmektedir. Sağa ise sola, sola ise sağ tarafa olmak kaydıyla..

Şimdi sizleri aşağıda vermiş olduğum usta bir sürücü tarafından yapılmış Drift yani bir diğer adı ile yanlama videosu ile baş başa bırakıyorum. İyi seyirler dilerim.

Profesyonel bir usta sürücünün Drift Videosu:


Drift Nedir? Arabayla Drift Yapma Teknikleri Hakkında Bilgiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ağız Kokusu Sebepleri Ve Tedavi Yolları Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri Seda Sayan ve Uğur Arslan ile Artık Susma Programı Başvuru Formu Firefox Tarayıcı Eklentileri ve Ayarları Nasıl Sıfırlanır Google’a Şifre Yerine Telefonla Nasıl Giriş Yapılır? Flash Tv Ne Çıkarsa Bahtına Başvuru Yap

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil