Dünyadaki En Tehlikeli Böcek Türleri Nelerdir?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Dünyadaki En Tehlikeli Böcek Türleri Nelerdir?

Dünyada En Tehlikeli Böcekler Nelerdir?

Dünya üzerinde yüzlerce böcek türü mevcuttur. Hangisinin zehirli hangisinin zehirsiz olduğunu ne yazık ki kestirmemiz mümkün değildir. Sizler için aşağıda 5 madde halinde derlemiş olduğumuz 5 tehlikeli böcek türünü ele alacağız.

Bu gibi böcekleri nerede görürseniz hemen o bölgeden uzaklaşmanız sizin yararınıza olacaktır. Aksi taktir de kaçınılmaz sona doğru ilerlersiniz.

Bazı böceklere baktığınız da mideniz dahi kaldırmıyor bunu biliyoruz. Ama bazıları ise gözünüze oldukça sevimli gelebiliyor. Ama en tehlikeli olan türleri sizlere açıklamalıyız ki bu tür böceklerden olabildiğince uzak durmaya çalışın.

Dünyadaki En Tehlikeli 5 Böcek Türü:

1- Çeçe Sineği, bu sinek türü kan emici olarak bilinirler. Son derece tehlikeli hastalıkları da beraberinde getirirler. Veba hastalığının insanlara bulaşmasında baş etken de diyebiliriz.

2- Pire, bunu daha önce duyduğunuzu biliyorum. İnsanların resmen baş belası olarak da kabul edilmektedir. Pireler ancak kalem ucu kadar büyüklükte olan bir nevi aslında parazitlerdir. Çok hızlı bir şekilde çoğalırlar.

3- İnsan vücudun da pire ısırıkları genel de kırmızı darbe görünümün de olur. Genellikle bel ve diz bölgelerin de daha yoğun olurlar. Pire ısırığı insanı çok kaşındırmakla beraber enfeksiyona neden olabilmektedir.

4- Öpücük Böcekleri, bende bu böceğin adını doğruyu söylemek gerekirse araştırmalarım sonucu yeni öğrendim diyebilirim. Genel de geceleri gözükürler ve bir nevi de vampir olarak tabir edebiliriz. Kan emici böcek türlerindendir. Özellikle insanları ağız ve göz kısımlarından ısırmayı tercih ediyorlar. Bu yüzden adına öpücük böceği deniyor. Isırıktan sonra gözde ya da dudaklar da şişkinliğe neden olmaktadır.

5- Mermi Karıncası, dünya çapındaki karınca ailelerin en büyüğü ve en tehlikeli türleri arasındadır. Genel de ıssız orman ve arazi de bulunurlar. Dikkat etmezsek ısırdıklarının farkında bile olmazsınız. Dünyanın en şiddetli acılarından bir tanesini tatmak istiyorsanız mermi karıncalarının sizi bir kere ısırması yeterli olacaktır. Isırdığı bölgeyi mermiyle vurulmuşcasına şiddetli acı ve ağrı yapmaktadır. Mermi karıncası ismini de işte buradan alıyor.


Dünyadaki En Tehlikeli Böcek Türleri Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Patatesli Rulo Milföy Böreği Tarifi Android’de Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır? GittiGidiyor Çağrı Merkezi Mail ve Telefon Numaraları Elma Sirkesinin Vücuda Faydaları Nelerdir? Google Chrome Tarayıcısı Üzerinden Mesajlara Nasıl Emoji Kullanılır? Kalıpta Mayalı Katmer Poğaça Tarifi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil