Dünya’nın En Tehlikeli ve En Ölümcül 5 Bitkisi Nedir?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Dünya’nın En Tehlikeli ve En Ölümcül 5 Bitkisi Nedir?

Dünya’nın En Tehlikeli ve En Ölümcül 5 Bitkisi

Bitkiler hayatımızın birer parçası gibidir. Bazen her derde devam olabiliyorken bazende ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Nefes almamız için bize yardımcı gibi düşünebiliriz. Bunun yanında doğaya güzel kokular yayması da cabasıdır.

Bazıları yiyerek zehirliyor bazıları ise dokunarak zehirleme özelliğine sahiptir. Haydi gelin hep birlikte dünya’nın en zehirli 5 bitkisine hep birlikte göz atalım.

En Tehlikeli ve En Ölümcül Bitki Türleri

1- Sinekkapan Bitkisi, Bu bitki etobur bitkisi olarak da bilinir. Çanak bir yapısı vardır. Cazibeli bir koku yapısı mevcuttur. Herhangi bir canlı bu bitkinin üzerine konduğu andan itibaren artık kurtuluş yok denecek kadar azdır. Hemen kapanını kapatıp canlıyı öldürebilme durumu mevcuttur.

2- Katil Gözlü Bitki, Katil gözü olarak adlandırılan bu ölümcül bitki ise, Doğu ve Kuzey Amerika kıyılarında yetişen bu tehlikeli bitki türünden biri olan Katil gözü bitkinin üstünde bulunan göz şeklinde bulunan cisimden ismini almaktadır. İnsan için son derece zararlı ve zehirli olmanın yanı sıra en zehirli kısmı ise toksinlerin yoğun olduğu bitki türüdür.

3- Melek Boruları, bu bitkinin adını ilk defa duyanlarımız mutlaka vardır. Çünkü eşine fazla rastlanamayan bitki türlerinden birisidir. En ölümcül bitki türündendir. Ana vatanı güney amerikanın tropikal kesimlerinde yetişmektedir. Genel olarak tüm dünya da bulunmaktadır. Melek Borusu ismini trompet şeklinde görüntüsünden ve çok ince sarkık tüylü çiçeklerinden almıştır. Zehir seviyesi ise bitkiden bitkiye farklılık gösterebilmektedir.

4- Kargabüken, bu bitki ise, karga gözü olarak da bilinen bu bitki orta boylu bir ağaç olup ana vatanı Hindistan ve Güney Doğu Asya bölgelerinde yetişmektedir. Yeşil Portakal meyvesi görünümündedir. Üzerinde bulunan küçük tohumlar ise insanı ölüme kadar götürebilmektedir.

5- Porsuk, bu bitkiyi bir çoğumuz mutlaka duymuşsunuzdur ya internet ten ya gazete den ya da herhangi bir arkadaşınızdan.. Ana vatanı Avrupa da çıkmaktadır. Kuzey Afrika ve Güney Afrika batı asya da olan Porsuğun tohumları yumuşak, kırmızı ve üzümsü bir görünümdedir. Bu bitkinin üst kısmı bir kabukla kaplıdır. Bu meyvenin zehirli olmayan tek kısmıdır. Genel de kuşlar tarafından yenmekte olup zehirlerini farklı bölgelere yaymaktadırlar. Yaklaşık 50 gramı bile insanlar için ölümcül olmaya yetiyor da artıyor bile..


Dünya’nın En Tehlikeli ve En Ölümcül 5 Bitkisi Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnternet Üzerinden Ek Gelir Elde Etmek Mümkü Mü? iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır? Android’de Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır? .Htaccess dosyası nedir? .Htaccess Nasıl kullanılır? Asos Yeni Şık Abiye Ve Elbise Koleksiyonu Süt İle Yapılabilecek Yüz Maskeleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil