E-104 Ürünlerin İçine Katılan Maddeler Zararlı Mı?

Ana Sayfa » Sağlık » E-104 Ürünlerin İçine Katılan Maddeler Zararlı Mı?

Günümüz de bir çok yer de karşımıza çıkmakta ve ne yazık ki bu tür ürünleri tüketmekteyiz. Hem sağlık açısından ziyade kötü sonuçlar doğurabilecek düzeyde.

Evet bu makalemiz de E-104 adlı katkı maddesinden söz edeceğiz. Bu ürün nedir nereler de kullanılır? Yenecek birşey midir? Bu sorulara cevap bulmaya çalışalım.

E-104 adlı ürün şimdiye kadar tükettiğiniz bir çok hazır gıda ve gıdaların içerisinde bulunan maddedir. Bu madde vücuda oldukça zararlı bir yapıya sahiptir çoğu zaman farkında olmadan bu gıdaları ve sıvıları tüketip kendimizi ölüme her geçen gün bir adım daha ne yazık ki yakınlaştırıyoruz.

E-104 katkı maddesi örnek verecek olursak hazır gıdaları renklendirmek amacı ile kullanılmaktadır. Kanserojen bir yapıya sahiptir. Özellikle küçük çocukların uzak durması gereken ürünlerden biridir. Çocuklarınızı olabildiğince bu tür gıda ve sıvılardan uzak tutmaya özen gösteriniz.

Bunlar sırası ile bisküvi, çikolata, jel şeklinde şekerlemeler, sıvı meyve sularında bolca görülebilecek maddeler arasındadır. Markete gittiğiniz de bir ürünü almadan önce içindekiler kısmını mutlaka okumanız sizin yararınıza olacaktır.

En azından içine hangi katkı maddelerini konuluyor burada öğrenmiş olursunuz. Zaten şu anda bazı Ülkeler de bu katkı maddesi ürünler yasaklanmış durumda. Bizden size uyarı. Yediğimize ve içtiğimize çok dikkat etmeliyiz. Sağlık herşeyden önemli lütfen bunu unutmayın diyorum. Sağlıcakla kalın..


E-104 Ürünlerin İçine Katılan Maddeler Zararlı Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bilgisayarı Kilitlemek İçin Kullanabileceğiniz 6 Etkili Yöntem Muzlu Karamel Pastası Banoffee Turta Turkcell Süper Şifre Alma İşlemi Kakaolu Magma Kek Tarifi SnapchatLenses Özelliği Nasıl Kullanılır? Bloke Olan Turkcell Hattı Tekrar Nasıl Açılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil