E-Okul ile Not Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Eğitim » E-Okul ile Not Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim bakanlığı tarafından Eğitim-Öğretim hayatında 2007 yılının Ocak Ayından itibaren yer alan “Elektronik Okul” adını almış sistemdir. Açılışından itibaren sitenin hedefi Resmi bir şekilde Öğrencilerin Okul içindeki not durumlarını, Devamsızlık ve sınav bilgilerini velilere bildirmek oldu. Çeşitli duyurularla öğrencilerin velilerini Elektronik ortamda bildirmek amacıyla kullanıldığı biliniyor. Kısaca E-Okul (Elektronik Okul) sistemi, internet ortamında veli bilgilendirmeye yarayan bir sistemdir.

E-Okul ile Not Öğrenme İşlemi

E-okul sistemiyle veli bilgilendirme konusunda site farklı kısımlara ayrılmış durumda. Bu kısımlara giriş yapabilmek için öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapmalısınız. Size öğrencinin velisi olduğunuzu anlamak amacıyla birkaç kimlik bilgisi soruyor. Bu sorular öğrencinin T.C. kimlik numarası, okul numarası, aile sıra numarası, cilt numarası gibi sorular oluyor. Siteye giriş yaptıktan sonra ilk olarak kutuya resimde gördüğünüz rakamları, ardından öğrencinin T.C. kimlik numarasını son olarak da öğrenci numarasını girmenizi isteyecek. Sırasıyla doğru cevapladıktan sonra giriş butonuna basabilirsiniz. İkinci kısımda da sizlere 3 farklı soru soracak; örneğin nüfusa kayıtlı olduğu il kısmı ve cilt numarası..

Bu kısımdaki soruları da cevapladıktan sonra bilgilerini görmek istediğiniz öğrencinin fotoğrafını alt kısımdan seçmeniz gerekecek. Öğrenciye ait fotoğrafı bulduktan sonra işaretleyin ardından tamam butonuna basın. Sisteme tam olarak giriş yaptığınıza karşınızda bir duyuru ekranı, sol üstte öğrenciye ait fotoğraf, üst tarafta bazı işlemleri gerçekleştirmek için simgeler, sol tarafta ise öğrenciye ait bir ekran belirecek. Bu ekranlar sol tarafta sınav bilgileri ve öğrenci bilgileri olmak üzere iki farklı bölüme ayrılmış olacak. Not öğrenme işlemini gerçekleştirebilmek için öğrenci bilgileri menüsüne tıkladıktan sonra not bilgisi yazan kutuya tıklayın.

Yine burada da öğrencinin birinci ve ikinci dönem notları bir tablo şeklinde karşınıza çıkacak. Bu tablodan öğrencinin okulunda öğrenimini gördüğü derslerden aldığı sınav notları ve öğretmenlerin verdikleri sözlü (kanaat) notlarına ulaşabilirsiniz.


E-Okul ile Not Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

El Clasico’da Atılan Efsane Golleri Video Samsung Galaxy Modellerine Format Nasıl Atılır? Ekinoks Nedir, Tutulma Nasıl Gerçekleşir, Neden Kutlanır? Office 365 Nasıl Kullanılır Ve Özellikleri Nelerdir? TV8 Güle Güle Oturun Başvuru Formu 2017 Bayan Ayakkabı Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil