En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Hava yolu ile ulaşım artık en popüler ve en çok kullanılan ulaşım aracıdır. Bunun sebepleri ise zamandan tasarruf ve konforlu olmasıdır. Birçok kişide uçakla seyahatin maliyetli olduğu gibi bir düşünce bulunmaktadır ve bu tamamen yanlış bir algıdır.

Günümüzde birçoğumuz uçakla seyahat ederiz. Bu seyahatler tatil, aile ziyareti, iş seyahatleri gibi birçok sebeple gerçekleşir. Gerekli araştırmayı yapmadan uçak bileti alanlar büyük maliyetler altına girmektedir. Ucuz uçak biletini nasıl alacağını bilenler ise oldukça uygun fiyatlara uçak bileti alabilirler. Şimdi en ucuz uçak bileti nasıl alırız beraber inceleyelim.

Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutmak;

Önemli günlerde uçak biletleri yüksek olur Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi. Bu dönemlerde mümkünse 4-5 gün öncesinden bilet aldığımızda oldukça iyi bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

Biletinizi Erken ya da Geç Almak;

Planladığınız bir tarih varsa bu tarihten 3 ila 6 ay arasında uçak bileti fiyatlarını araştırın çünkü en ucuz uçak bilet fiyatları bu dönemde olup, son iki hafta bilet fiyatları tavan yapmaktadır. Uçak biletini geç alından kasıtım uçak firmaları uçaklarını boş uçurmak istemez bu sebeple firmalar müşterilerine mail aracılığıyla bilgi gönderir ya da sıklıkla firmaların sitelerini takip edin oradan da ucuz uçak bileti yakalayabilirsiniz. En mantıklı olanı seyahat firmalarından mail alarak takiptir bunu da firmaların mail gruplarına kayıt olmanızla geçer.

Alternatif Hava Yollarını Kullanmak;

Birçok ülke ya da şehirlerde birden fazla havaalanı vardır. Bunlardan bazıları arasında ciddi ücret farkları vardır. Bilet alacağınız zaman bunu da göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına gelen uçaklar Atatürk Havaalanına gelen uçaklara nazaran daha ekonomiktir.

En ucuz uçak bileti ile ilgili olarak yapılacak işlemi özetlersek erken ve esnek tarihlerde alternatif hava yolu ve firmaları baz alarak ucuz uçak bileti alabilirsiniz.


En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çıra Çaktım Yanmadı Flüt Notaları Teamspeak Nedir? Teamspeak Hangi Amaçla Kullanılır? VPN Kullanmanız İçin 10 Neden Doğal Probiyotik Yiyecekler Nelerdir? Beyazlamış Olan Saçlar Nasıl Eskisi Gibi Olur? Kart Güvenlik Kodu CVV Nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil