En Yeni 10 Lüks Yolcu Gemisi

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » En Yeni 10 Lüks Yolcu Gemisi

Lüks yolcu gemileri içinde odadan salondan farklı daha çok alternatifi olan gemilerdir. Tabi bu kadar lüks yaşam olunca maddi değeri de fazladır.

SeasLiberty

Bu gemi yaklaşık olarak 800 milyon dolara inşa edilmiştir. Mürettebat sayısı 1.360 kişi kadardır. Ortalama misafir kapasitesi 5000 kişidir. Çeşitli bölmeleri vardır. Mesela,mini golf sahası,kumarhane,bar gibi eğlence alanları mevcuttur.

Denizlerin Özgürlüğü

Denizlerin özgürlüğü Freedom sınıf bir yolcu gemisidir.Bu gemide SeasLiberty gibi yaklaşık olarak 800 milyon dolara inşa edilmiştir. Gemide misafir sayısı yaklaşık 4.200 kişi kapasitelidir ve ayrıca 1.300 mürettebat sayısı mevcuttur.

Denizler Bağımsızlığı

Bu gemi 2008 yılında 3. özgürlük gemisi olarak tanıtılmıştır.Gemi inşa edilmesinde 828 milyon dolarlık bir bütçe harcanmıştır.Gemi 4370 kişi taşıyabilir,ayrıca 1400 mürettebatı vardır.

Norveç Breakaway

Gemi 2013 yılı başlatılan inşa sonucu elde edilmiştir. Maliyeti,yaklaşık olarak 840 milyon dolarlık bir maliyettir.Taşıyabildiği yolcu sayısı 4000 kişidir ve mürettebat sayısı 1595 kişidir.Gemide fitness merkezi,spor sahası,su parkı mini golf sahası gibi çeşitli alanları vardır.

Queen Mary 2

Bu gemi okyanus gemisidir.Yaklaşık olarak 550 euro ya inşa edilmiştir.Bu maliyet onu dünyanın en pahalı 5.gemisi yapmıştır.2620 yolcu alma kapasitesi ve 1238 mürettebatı vardır.

Disney Rüya

Disney Rüya yaklaşık olarak 900 milyon dolarlık bir bütçede yapılmıştır. Bahamalar da hizmet vermektedir.4000 misafir kapasitesi vardır ve 1458 mürettebatı mevcuttur.

Disney Fantastik

Almanya da MeyerWerft tersaneler tarafından inşa edilmiş.Bu gemide tesisler gece hayatı değil sadece ailelere mahsustur.

Norveç Epic

Bu gemi için yaklaşık $1.2 milyar bütçe harcanmıştır.1758 mürettebatı mevcuttur.Ayrıca 4100 yolcu taşımaktadır.

SeasOasis

Bu gemi dünyanın en pahalı 2.gemisi olarak tanınmaktadır. Yaklaşık olarak $1.24 milyarlık bir bütçe harcanmıştır. STX Europa tarafından yapılmıştır.

Allure of theSeas

Dünya mevcut tüm yolcu gemilerinin en pahalısı bu gemidir.1.24 milyara bütçe harcanan bu gemi oldukça dikkat çekmektedir.6296 misafir kapasitesi vardır ve ayrıca 2.384 tane mürettebatı vardır. Ayrıca tiyatro ve buz pateni gibi kapasitesi çok olan eğlenme merkezleri de mevcuttur.


En Yeni 10 Lüks Yolcu Gemisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Atv – Whatsapp İhbar Hattı İletişim Bilgisi Web Sitesi (Blog) Nedir, Nasıl Oluşturulur Whatsapp Konuşmalarımızı Android’den İphone’a Nasıl Aktarırsınız? GTA 5 PC Oyun Hileleri ve Şifreleri Facebook Farmville Hesabı Yönetimi ve Silme İşlemi Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil