Eski Bilgisayardaki Bilgileri Yeni Bilgisayara Aktarma Yöntemleri

Ana Sayfa » Bilgisayar » Eski Bilgisayardaki Bilgileri Yeni Bilgisayara Aktarma Yöntemleri

Bilgi teknolojilerinin hızlı bir gelişim içinde olduğu günümüzde bilgisayarlar gereksinimleri karşılayamadığı durumlarda ya da bilgisayardaki verilere farklı ortamlarda ihtiyaç olduğunda verileri farklı bir bilgisayara aktarma gereği duyulmaktadır. Bu gibi durumlarda eski bilgisayardaki bilgileri yeni bilgisayara aktarma yöntemlerini bilmek gerekiyor.

Hangi Yöntemlerle Veri Aktarımı Yapılır?

Günümüzün gelişmiş teknoloji ortamında insanlar büyük miktarda veri depoluyor ve kullanıyorlar. Eski bilgisayardaki bilgileri yeni bilgisayara aktarma yöntemlerişu şekilde sıralanabilir:

1 Bulut Servisleri: Günümüzde bulut servisleri kişisel kullanımda ya da iş amaçlı olarak yoğun şekilde bilgi depolama için kullanılıyor bir çok İnternet servis sağlayıcısı yada popüler arama motorları bulut servislerini ücretsiz olarak kullanıcısına sunuyor yaklaşık 5 GB depolama alnı veriliyor..

2 Harici Depolama Aygıtı: Yeni Bilgisayara veri aktarma da en sık kullanılan yöntem Harici Depolama aygıtı kullanımı bu yöntem hem ucuz olması hem de verilere İnternet e ihtiyaç duymadan erişim sağlaması nedeni ile çok tercih ediliyor.

3 USB Veri Aktarma Kablosu: Fazla para harcamadan verilerinizi kalıcı olarak yeni bilgisayara aktarmak için veri aktarma kablosu ideal bir çözüm USB bağlantısını kullanarak bilgilerinizi güvenli bir şekilde aktarabilirsiniz.

Eski bilgisayardaki bilgileri yeni bilgisayara aktarma yöntemleriiçinde önemli yöntemlerden biri de PC Mover.

4 PC Mover: Eski ve yeni bilgisayar arasında veri aktarmanın en güvenli yollarından biridir. Basit bir bilgisayar programı aslında bu programı kullanarak veri kaybına uğrama riski olmadan bilgilerinizi yeni bilgisayarınıza aktarabilirsiniz programın kullanılabilmesi için iki bilgisayarında aynı internet bağlantısını kullanıyor olması gerekiyor. Her iki bilgisayara da aynı Programı kurduktan sonra bilgilerinizi güvenli şekilde aktarabiliyorsunuz. Programın ücretsiz sürümü ve ücretli sürümleri mevcut.


Eski Bilgisayardaki Bilgileri Yeni Bilgisayara Aktarma Yöntemleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Orkide Nedir, Bakımı Nasıl Gerçekleşir? Grand Theft Auto 5 PC Oyunu Sistem Gereksinimleri Ense Topuzu Nasıl Yapılır ? Youtube ‘a Kendimi Şanslı Hissediyorum Butonu Nasıl Eklenir? Ajax – Manchester United maçı ne zaman oynanacak? Fesleğen Nedir? Faydası Var Mıdır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil