Eski Cihazlarda İos 10’u Hızlandırma

Ana Sayfa » Mobil » Eski Cihazlarda İos 10’u Hızlandırma

iOS’un en güncel sürümü olan iOS 10, (Henüz beta aşamasında olan iOS 11’i varsaymazsak) eski cihazlarda kasma, yavaşlama, donma, gibi problemler çıkarmaktadır. Bu sorunla genelde Iphone 5 / 5S cihazlarında karşılaşırsınız. Zaten Iphone 4 ve 4s’e iOS 10 yüklenemiyor. Peki,iOS 10’u hızlandırmak için ne yapılır?

Düşük Güç Modunu Kapatın

Eski cihazlarınızda gerçekten ihtiyacınız olmadıkça ve şarjınız %20’nin altına düşmedikçe “Düşük Güç Modunu” açmayınız. Zaten eski cihazınız çalışırken zorlandığından, birde düşük güç modu arka planda çalışan uygulamaları kapatmaya çalışır. Buda işlemcinizi zorlar ve telefonunuzun yavaş çalışmasını sağlar.

Cihaz Hafızanızda Yer Açın

iOS 10’un daha verimli ve daha düzgün çalışması için telefonunuzda gereksiz uygulama ve fotoğraf barındırmayın. Çünkü telefonunuz siz fark etmeseniz bile sosyal medyada gezinirken bile izlediğiniz her videoyu, baktığınız her fotoğrafı kaydeder. Fakat telefonunuzda hafıza olmadığı zaman, örneğin bir video izlerken bir yandan kayıt ederken bir yandan siler. Bundan dolayı telefonunuz normalden 3-4 kat daha yavaş çalışır.

Cihazınızı Güncel Tutun

Cihazınızı ne kadar güncel tutarsanız o kadar düzgün çalışır. Çünkü Apple her güncellemede her cihazı düşünerek bir sürüm yayınlıyor. Zaten gelen güncelleme sizin cihazınızla uyumlu değilse, sizin güncelleme listenize gelmiyor. Cihazınızı güncellemediğiniz takdirde hem güncelleme dosyası yer kaplar hem de hataları ve yavaşlamaları çözemezsiniz.

Arka Planda Uygulama Yenilemeyi Kapatın

Arka planda uygulama yenilemeyi kapattığınız takdirde hem cihazınız hızlanır hem de pilden tasarruf sağlarsınız. Çünkü cihazınız siz farkında olmasınız da arka planda uygulama çalıştırmaya devam edecektir. Zaten cihazınız yavaş çalışıyorsa arka planda çalışan uygulamalar cihazınızı epey yoracaktır. Kapatmak için Ayarlar > Genel > Arka Planda uygulama yenile özelliğini kapatarak cihazınız gözle görülür bir şekilde hızlandırabilirsiniz.


Eski Cihazlarda İos 10’u Hızlandırma - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Patatesli Rulo Milföy Böreği Tarifi Hamilelik Öncesinde Alınması Gereken Vitaminler Kanal D Şule İle Vitrindekiler İletişim Bilgileri Show Tv Whatsapp İhbar Hattı İletişim Bilgileri Tost Tarifi, Tost Nasıl Yapılır? 2017 Salon Takımı Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil