Estetik Nedir Çeşitleri Nelerdir

Ana Sayfa » Sağlık » Estetik Nedir Çeşitleri Nelerdir

Estetik günümüzde bayanların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile estetik cerrah, plastik cerrahi de gelişme göstermiştir. Günümüzde insanlar istedikleri yerden uygun fiyatlara estetik yaptırabilirler. Estetik aynı zamanda güzellik içinde olmayabilir. Bazı doku bozukluklarını, yapı bozukluklarını düzeltmek için kullanılır.

Estetik sayesinde insanlar tamamen bir başkasına dönebilir, istedikleri bir ünlüye benzemeye çalışabilirler, günümüzde en çok gelişmiş estetik türü ise burun estetiğidir. İnsanlar genellikle burun yapılarından, büyüklüklerinden, şekillerinden şikayetçilerdir bu sebepten dolayı insanların en çok tercih ettikleri operasyon ise burun estetiği olarak günümüzde yer almaktadır. İnsanlar estetik sayesinde güzel olabilir, bütün yüzlerini ya da vücutlarını değiştirebilirler.

Günümüzde burun estetiğine ek olarak kullanılan diğer bir yöntem ise yaşlanmayı önleme işlemleridir. Yaşlanmak insan doğası için kaçınılamaz bir sondur, buna bağlı olarak cilt de eski elastik yapısını kaybeder ve buruşuk bir görünüm halini alır. Yaşlanmayı önlemek günümüzde mümkündür, doğru bir operasyon sayesinde yaşlanma önlenebilir eğer cilt üzerinde yaşlanma başlanmışsa gerdirme işlemleri uygulanabilir.

ESTETİK ÇEŞİTLERİ NELERDİR

İnsanlar hangi bölgesinden şikayetçi ya da sorun yaşıyorlarsa o bölge için ayrı operasyon uygulanmaktadır. Günümüzde kadınlar arasında en çok tercih edilen kaş doldurma operasyonlarıdır. Kaşa olduğundan daha kavisli ve dolgun görünmesi için işlem uygulanarak daha güzel bir görünüm verilir. Aynı zamanda kadınlar için dudak dolgunlaştırma, kaş kaldırma operasyonları da yapılır. Bu işlemler aynı zamanda erkekler tarafından da tercih edilebilir.

Bazı estetik operasyon işlemleri şu şekilde sıralanabilir; Göz Kapağı Estetiği, Yüz Genişletme ( Yüz Germe, Göz Kapağı Ve Ağız Çevresi, Kırışıklık Tedavisi ), Kepçe Kulak Ve Kulak Kepçesindeki Diğer Estetik Problemlerinin Çözülmesi, Çene Büyütme Ve Küçülme İşlemleri, Derideki Yara İzlerinin Giderilmesi, Seç Ekilme İşlemi, Lazer Uygulamaları, Karın Germe Operasyonu, İmplantlara (Yumuşak Dokuya Uygulanan Protezler ), Göğüs Ve Karın Duvarına Yapılan İşlemler, El Ve Ayaklardaki Şekil Operasyonları olarak değişiklik gösterirler.


Estetik Nedir Çeşitleri Nelerdir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tiroid Kanseri Belirtileri ve Tedavisi Oyunlardan Para Kazanmanın 6 Yolu Fare Isırmasında Ne Yapılır? Arı Yetiştiriciliği Nedir, Nasıl Para Kazanılır? Twitter’da Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır? 2017 Salon Takımı Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil