Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Ana Sayfa » Bayanlara Özel » Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Ergenlik, gün içerisinde yenilen besinler, dengesiz beslenme, hormonal dengenin bozukluğu hatta stresli durumlar ile beraber kendi gösteren bir durum olan sivilce problemine ev imkânlarında maske yaparak kurtulmak mümkün. Evdeki imkânlarla yapılabilecek bir kaç basit maske önerisi

Çilek Maskesi

6-7 çilek küçük boy

2 yemek kaşığı yoğurt

Uygulama

6-7 çileği ezin ve yoğurtla beraber homojen bir karışım elde edene dek karıştırılır. Bu karışımı temizlenmiş cilde göz çevresi hariç uygulanır ve 15 dakika bekletilir. Ardından soğuk su ile yıkanır. Haftada 1 kez uygulama tekrar edilir.

Limon Maskesi

3 yemek kaşığı limon suyu

2 yemek kaşığı bal

İsteğe göre 1 2 aspirin

Uygulama

3 yemek kaşığı limon suyunu ve 2 yemek kaşığı balı karıştırılır, isteğe göre 1-2 aspirin de ezip bu karışıma ilave edilir. Karışımın homojen olduğundan emin olunur. Temizlenmiş cildin üzerine maske göz çevresi hariç uygulanır.15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkanır. Haftada 1 kez bu uygulama tekrar edilir.

Kil Maskesi

1 yemek kaşığı kil

1 yemek kaşığı süt

1 çay kaşığı yulaf ezmesi

Uygulama

Kil, süt ve yulaf ezmesi homojen oluncaya kadar karıştırılır.Cilt temizlenip uygulamaya hazırlanılır.Bu karışımı göz çevresi haricinde ince bir tabaka halinde yüzünüze sürülür. Ciltte maske kuruyacaktır. Kuruma süresi azami 20 dakikadır.Kuruduğunda soğuk suyla çok fazla hırpalanmadan kil ciltten arındırılır.Çok yoğun sivilce problemlerin de haftada 2 kez tekrar edilir. Çok yoğun olmayan ciltlerde haftada bir uygulanır.

Maya Maskesi

1 yemek kaşığı yaş maya

1 yemek kaşığı süt

Uygulama

Yaş maya ve süt homojen bir yapıya gelip maya sütün içinde kaybolana kadar karıştırılır. Cilt temizlenip maske için hazırlanır. Bu karışım göz çevresi hariç bütün yüze uygulanır. 20 dakika ciltte bekletilir. Ardından ılık suyla yumuşakça maske ciltten uzaklaştırılır. Bu uygulama haftada iki kez tekrarlanır. Uygulamadan netice alındıkça haftada 1 e düşürülür.


Ev Yapımı Sivilce Maskeleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Elma Sirkesinin Vücuda Faydaları Nelerdir? Fırında Yoğurtlu Soslu Patates Tarifi Web Sitesinde Robots.txt Dosyası Ne İşe Yarar? Kalp Çarpıntısının Nedenleri ve Tedavisi Fesleğen Nedir? Faydası Var Mıdır? Euro Truck Simulator 2 Oyunu İndir

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil