Evren Nedir? Evreni Hangi Ölçüde Tanıyoruz?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Evren Nedir? Evreni Hangi Ölçüde Tanıyoruz?

Evren Nedir? Evreni Hangi Ölçüde Tanıyoruz? Zaman hakkında ne biliyoruz. Zamanı bir nehir gibi düşünelim sürekli akıp giden bir cisim gibi. Ve zamanın akışı tek bir yönlüdür ve sadece geleceğe doğrudur.

Bu gizemli olayı nasıl çözebiliriz bunu anlamak için zamanı çok iyi bir şekilde ölçüp tartmak gerekiyor. Dünya’nın kendi ekseni etrafında dönmesinden güneşin kendi etrafında dönmesine kadar..

Zamanın modern öyküsü şöyle başlıyor. Eş zamanlı saatlere duyulan ihtiyaç artık ciddi bir ihtiyaç halini almaya başlıyor. Genç fizikçi olan Albert Einstein, İsviçre’deki bir patent bürosunda işe girdi.

Böylelikle dönemim en büyük icatlarından birisi alınan patenler sayesinde Telgraf sinyalleri üzerinden veya radyo dalgalarını kullanarak senkronize etmeyi başardı. Radikal kararları ile Dünya’yı sarsmak için uğraşıyordu.

Zaman ve Evren kavramı ile ilgili detaylı bilgi video’da mevcuttur. İyi seyirler.


Evren Nedir? Evreni Hangi Ölçüde Tanıyoruz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kafa Derisi Kaşıntısının Nedenleri Ağustos Böceği Nedir ve Özellikleri Nelerdir? 10 Dakika İçerisinde İstenmeyen Tüylerinizden Kurtulmak Sizin Elinizde Tinder’da Ücretsiz Ülke Nasıl Değiştirilir? TEB Bankası Açılış Kapanış Saatleri 2018 Google Yeni Algoritması

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil