Facebook Hesap Varisi Özelliği

Ana Sayfa » Sosyal Ağlar » Facebook Hesap Varisi Özelliği

En popüler sosyal ağlardan biri olan Facebook, her geçen gün kendisini yenilemeye devam ediyor. Senelerden beri, ihtiyaçlar doğrultusunda yeniliğe gitmekten çekinmeyen bir profil çizen Facebook, bu sefer “cidden iyi olmuş ya” dedirten bir özellik ile karşımıza çıktı. Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere; “vâris” özelliği.

“Hesap Vârisi” Nedir?
Facebook efendi, olayı şöyle tanımlamış:

“Hesap vârisi, vefat etmen durumunda hesabını yönetmesi için seçtiğin biridir. Zaman Tünelinin başına bir gönderi tutturmak, yeni arkadaşlık isteklerini yanıtlamak ve profil resmini güncellemek gibi şeyler yapabilecektir. Hesap vârisin senin adına paylaşımda bulunamayacak ve mesajlarını göremeyecektir.”
Facebook
Hesap Vârisimi Nereden Belirleyebilirim?
Facebook hesabınızın ayarlar bölümünden, “Güvenlik” kısmına girin.

bölümde yer alan “Düzenle” butonuna tıklayarak; detayları görüntüleyebilir, hesap vârisinizi belirleyebilirsiniz. Yalnız hesap varisi belirlemek için 18 yaşını geçmiş olmanız gerekmektedir, bunu da belirtmem de fayda var.

Bana kalırsa inanılmaz gerekli ve mantıklı bir özellik. Yakın zamanda diğer sosyal ağlara da geleceğini düşünmekteyim. Belki bu şekilde; “ölüler günlüğü olacak” sözü de yalan olur.

Not: Bu özellik çıkalı çok olmuş olabilir, net tarihini bilmiyorum. Ben yeni öğrendim, bizim mağaraya internet yeni geldi.


Facebook Hesap Varisi Özelliği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

GTA 5 PC Oyun Hileleri ve Şifreleri Göz Nezlesine Ne İyi Gelir? Android Cihazların Hızlanması İçin Uygulanacak Yöntemler Knight Online Steam Edition Fox Tv de Başlayacak Olan Yeni Dizi Kayıtdışı Tanıtım Videosu Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil