Facebook Messenger Uygulaması Yüklenmeden Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » Sosyal Ağlar » Facebook Messenger Uygulaması Yüklenmeden Nasıl Kullanılır?

Facebook, 2004 yılının şubat ayında bir Harvard öğrencisi olan Mark Zuckerberg tarafından kodlanan bir sosyal medya sayfasıdır. İlk çıkış adı TheFacebook’tur. Kısa zamanda milyonlarca hatta günümüzde milyarı aşkın kullanıcısı vardır. Hatta Facebook o kadar gelişti ki 2012 yılında kurucusu Mark Zuckerberg’i “Beyaz Saray Toplantıları’na dahi katılabilecek bir lider konumuna getirdi. Facebook kişiye özel bir hesapla kullanılan gerek durum gerek fotoğraf ve video güncellemeleriyle arkadaşlar arası paylaşımlar ve mesajlaşmalar gerçekleştiren bir sosyal medya hesabıdır. Facebook günümüzde de hala gelişmekte ve yeni güncellemelerle birlikte kişilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir ortam haline gelmiştir ve gelişmeye devam etmektedir.

Messenger Nedir?

Messenger, Facebook tarafından geliştirilen, gerek yazılı, gerek sözlü ve gerekse görüntülü olarak haberleşmeyi sağlayan bir programdır. İlk kez 2011 yılında ios ve android’de kullanıma sunulmuştur. Facebook’un iletişim bölümü üzerine kurulan bir programdır ve o tabanı tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Açıklanan verilere göre Mayıs 2015’te messenger’a kayıtlı üye sayısı 600 milyonu aşmıştır.

Facebook, Messenger Olmadan Nasıl Kullanılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Messenger uygulaması yalnızca Facebook’un mesajlaşma tabanı üzerine kurulmuştur. Bir zaman sonra gelen güncellemeyle birlikte Facebook uygulamasının inbox(mesajlar) bölümü tamamen inaktivite olmuştur. Bunun tek çözümü de Messenger’ı cihazımıza kurmaktır. Yani bu güncellemelerin ardından Facebook üzerinden yazılı, sesli, görüntülü iletişim sadece Messenger uygulaması ile mümkün olmaya başlamıştır. Bunun dışında Facebook uygulamasının her şeyini aynı şekilde kullanmaya devam edebilmekteyiz. Kendi duvarımızda ve ana sayfada paylaşacağımız durumlar, fotoğraflar ve videolar konusunda bir sıkıntı olmamaktadır. Facebook üzerinden arkadaşlık kurduğumuz diğer insanların gönderilerini de aynı şekilde görebilir,beğenebilir, yorum yapabilir ve paylaşabiliriz. Kısacası Messenger bizim için sadece özel mesajlarda gerekli olan bir uygulamadır.


Facebook Messenger Uygulaması Yüklenmeden Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İki Renkli Basit Kek Tarifi Mum Ağacı Ve Mum Ağacının Faydaları Çıra Çaktım Yanmadı Flüt Notaları Samsung Galaxy S6 Edge Plus’da Yaşanan 6 Potansiyel Sorun Ve Çözümleri Hipertansiyon Nedenleri Nelerdir? Kuru Öksürüğe Hangi Bitki İyi Gelir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil